کد مطلب : ‌10082
دبیر علمی چهارمین همایش بین‌المللی مواد و متالورژی در گفتگو با عصرمس آنلاین مطرح کرد

آخرین جزئیات چهارمین همایش بین‌المللی متالورژی

روزهای نوزدهم و بیستم آبان‌ماه، دانشگاه علم و صنعت میزبان همایشی بین‌المللی است. همایشی که با همکاری انجمن مهندسین متالورژی و مواد ایران، انجمن علمی ریخته‌گری و شرکت ملی صنایع مس ایران برگزار خواهد شد.

مهدی سقطچی

روزهای نوزدهم و بیستم آبان‌ماه، دانشگاه علم و صنعت میزبان همایشی بین‌المللی است. همایشی که با همکاری انجمن مهندسین متالورژی و مواد ایران، انجمن علمی ریخته‌گری و شرکت ملی صنایع مس ایران برگزار خواهد شد. برای بررسی جزئیات برگزاری این همایش، به سراغ دکتر منصور سلطانیه، دبیر همایش رفتیم. دکتر سلطانیه در ابتدای سخنان خود از سابقه برگزاری این همایش گفت: از مدت‌ها قبل، انجمن مهندسین متالورژی و مواد ایران و همین‌طور انجمن علمی ریخته‌گری هرکدام به طور جداگانه اقدام به برگزاری همایشی سالانه می‌کردند. از 9 سال پیش به این‌سو این دو نهاد علمی تصمیم به برگزاری مشترک این همایش‌ها گرفتند. که البته از 4 سال پیش به این سو، یک کنفرانس بین‌المللی نیز در کنار این همایش برگزار می‌شود. سلطانیه در ادامه در مورد همکاری شرکت ملی صنایع مس ایران با این همایش بین‌المللی افزود: امسال به پیشنهاد مهندس مرادعلی‌‌زاده مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، این شرکت‌ نیز به جمع این دو نهاد علمی پیوست تا همایش با همکاری شرکت مس، انجمن مهندسی متالورژی و انجمن علمی ریخته‌گری برگزار شود. در حقیقت همایش سالیانه را شرکت مس میزبانی خواهد کرد.
سلطانیه در ادامه، از تصمیم ابتدایی برگزارکنندگان همایش مبنی بر برگزاری آن در مجتمع سرچشمه گفت. او یادآور شد: در ابتدا قرار بود همایش در محل مجتمع مس سرچشمه برگزار شود. دلیل این امر هم این بود که وقتی نهادهای علمی به دنبال توجه به یک صنعت مشخص هستند، بهتر است ارتباط خود با آن صنعت را به هرشکلی تقویت کنند. اما این امر ممکن نشد. به دلیل عملیات بازسازی سالن اجتماعات شرکت مس در شهر سرچشمه، تصمیم بر این شد که همایش در دانشگاه علم و صنعت برگزار شود.
دبیرعلمی کنفرانس بین‌المللی ریخته‌گری در مورد مقالات دریافت شده توسط دبیرخانه این کنفرانس گفت: تابه‌حال 400 اصل مقاله و 815 چکیده مقاله توسط پژوهشگران برای ما ارسال شده است. تصور ما این است که نزدیک به 350 مقاله برای ارائه در کنفرانس پذیرفته شود. مقاله‌هایی که تعدادی اندکی از آن‌ها به صورت شفاهی ارائه خواهد شد و باقی به صورت پوستر در همایش مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
سلطانیه در مورد روند بررسی و داوری آثار ارائه شده نیز گفت: داوری آثار در حال حاضر در جریان است و پیش‌بینی می‌کنیم حداکثر تا روز دوم آبان ماه، مقاله‌های پذیرفته شده اعلام شوند.
دبیرعلمی این همایش، در ادامه به وجهه بین‌المللی همایش پرداخت و گفت:  مراسم افتتاحیه و اختتامیه همراه با ترجمه همزمان به زبان انگلیسی خواهد بود و درست از شروع همایش یک سالن به ارائه مقالات انگلیسی اختصاص پیدا خواهد کرد. سلطانیه به میهمانانی که از کشورهای آمریکا، آلمان، کانادا، ترکیه و فرانسه به همایش دعوت شده‌اند اشاره کرد و گفت: از میان میهمانان دعوت شده، برخی برای ارائه مقاله در کنفرانس حضور پیدا می‌کنند. برخی دیگر نیز برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی. کارگاه‌هایی که قرار است درست یک روز بعد از پایان همایش در دانشگاه علم و صنعت و توسط چهره‌های معتبر آکادمیک جهان در حوزه متالورژی برگزار شود. سلطانیه شرکت در این کارگاه‌ها را برای همه علاقه‌مندان آزاد اعلام کرد.

پرونده همایش را در عصرمس‌آنلاین دنبال کنید.

نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :
مس پرس
به نظر شما سایت عصر‌مس‌آنلاین بهتر است بیشتر به چه مطالبی بپردازد؟