کد مطلب : ‌10135

برگزیدگان بخش پوستر چهارمین کنفرانس بین‌المللی متالورژی

مراسم اختتامیه چهارمین کنفرانس بین‌المللی متالورژی، با معرفی مقالات برگزیده‌ای که در قالب پوستر ارائه شده بودند پایان یافت. در این بخش10 پوستر انتخاب شدند که به نویسندگان هرکدام از این پوسترها، مبلغ 250هزار تومان اهدا شد.

مراسم اختتامیه چهارمین کنفرانس بین‌المللی متالورژی، با معرفی مقالات برگزیده‌ای که در قالب پوستر ارائه شده بودند پایان یافت. در این بخش10 پوستر انتخاب شدند که به نویسندگان هرکدام از این پوسترها، مبلغ 250هزار تومان اهدا شد.

بخش اول
بخش اول پوسترها، دو برگزیده داشت.
عنوان مقاله نخست، «بررسی احیای مکان و شیمیایی حرارتی اکسیدنقره با استفاده از گرافیت» است. نویسندگان این مقاله مسعود صفایی، غلامرضا خیاطی و مسعود شورگشتی بودند که به ترتیب از دانشگاه‌های علم و صنعت، تربیت مدرس و شهید باهنر کرمان در این همایش حضور داشتند.
عنوان مقاله برگزیده دوم در این بخش هم این hsj: «ایجاد لایه کامپوزیتی Al/AlNبه صورت درجا روی سطح آلومینیم به روش همزن اصطکاکی در محیط نیتروژن». این مقاله را احمد حدادی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب، علی شمسی‌پور از دانشکده مهندسی معدن و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر و فرزاد حجتیان به همراه سیدفرشید کاشانی بزرگ از دانشکده مهندسی مواد و متالورژی پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران به دبیرخانه همایش اراسل کرده‌اند.

بخش دوم
بخش دوم یک مقاله برگزیده داشت. مقاله‌ای که عنوانش این است: «ارزیابی اثر سرعت سرد شدن در فرایند انجماد تک کریستال بر ساختار میکروسکوپی سوپر آلیاژ پایه نیکل P14». نویسندگان این مقاله فضل‌الله صادقی، جواد نعمت‌اللهی، حمیدرضا مختاری و ابراهیم نوروزی از دانشگاه صنعتی اصفهان هستند. احمد کرمانپور، مجید بهمنی و داوود حیدری نیز از شرکت مهندسی و ساخت پره توربین مپنا- پرتو در این همایش شرکت کرده‌اند.

بخش سوم
این بخش، تنها یک مقاله لاتین برگزیده شد. مقاله‌ای که محمد تنهائی، مهدی مزمل و احسان جوانشیر هر سه از دانشگاه سهند تبریز به دبیرخانه همایش ارسال کرده‌اند. عنوان این مقاله نیز این است:
Preparation and characterization of NiO-YSZ composite anode for solid oxide fuel cell applications

بخش چهارم
نویسندگان مقاله بخش چهارم، بازهم از دانشگاه سهندتبریز در این همایش شرکت کرده‌اند. این مقاله که توسط سجاد امامی و توحید سعید نوشته شده است با عنوان «اثیر فرآیند جوشکاری همزن اصطکاکی بر برنج تک فاز پس از نورد تجمعی» بر روی دیوار غرفه‌های نمایشگاه جنبی نقش بست.
مقاله دوم در این بخش، به طور مستقیم به تولید مس می‌پردازد. این مقاله را محمد مسینایی و مجید موسوی رامشه نوشته‌اند. محمد مسینایی از دانشگاه بیرجند در این همایش شرکت کرده بود و مجید موسوی رامشه نیز کارمند کارخانه فرآوری مس میدوک است. عنوان این مقاله این است: «شبیه‌سازی مدار خردایش ثانویه کارخانه فرآوری مس میدوک با استفاده از نرم‌افزار USIM PAC»

بخش پنجم
نخستین مقاله‌ای که در این بخش مورد تقدیر قرار گرفته و جایزه ویژه را به خود اختصاص داده است، مقاله‌ای است با عنوان «غربالگری استرپتومایسس های مجتمع مس سرچشمه جهت تولید نانو پارتیکل‌های سلنیوم». نویسندگان این مقاله افسر اسالمی، غلامحسین شهیدی، رضا ناصح، عصمت اسماعیل‌زاده، محبوبه سلطان‌زاده، احمد مغویی‌نژاد، محمدحسن ابراهیمی، زهرا منافی فاطمه خلیلی هستند که از دانشگاه شهیدباهنر کرمان و مجتمع مس سرچشمه در این همایش شرکت کرده‌اند.
مقاله دیگری که در این بخش شرکت کرده توسط الهه حسینی، معصومه ترابی و حجت نادری به دبیرخانه همایش ارائه شده بود. عنوان این مقاله «مطالعات الکتروشیمیایی انحلال کالکوپیریت در محیط اسید سولفوریک» است. باید بگوییم که الهه حسینی از دانشگاه یزد در این همایش حضور یافته و معصومه ترابی و حجت نادری نیز کارمندان واحد تحقیق و توسعه مجتمع مس سرچشمه هستند.

بخش ششم
آخرین مقاله‌ای که در این بخش مورد تقدیر قرار گرفته، «بهینه‌سازی انحلال کاتالیست مستعمل نیکلی به کمک طرح مرکب مرکزی» نام دارد. این مقاله را محمدحسن بخشی و علیرضا ذاکری از دانشگاه علم و صنعت ایران به همایش ارائه داده‌اند.

نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :
مس پرس
به نظر شما سایت عصر‌مس‌آنلاین بهتر است بیشتر به چه مطالبی بپردازد؟