کد مطلب : ‌10142
برگزاری پنل آموزشی در سازمان نظام مهندسی معدن استان تهران

کارگاه آموزشی: استراتژی اکتشافی و آشنایی با استانداردهای گزارش‌ معدنی

دوم آذر، پنلی آموزشی تحت عنوان "استراتژی اکتشافی و آشنایی با استانداردهای بین‌المللی گزارش‌های معدنی" به همت واحد آموزش سازمان نظام مهندسی معدن استان تهران در ساختمان جدید این واحد در خیابان طالقانی برگزار شد.

مهدی سقطچی

دوم آذر، پنلی آموزشی تحت عنوان "استراتژی اکتشافی و آشنایی با استانداردهای بین‌المللی گزارش‌های معدنی" به همت واحد آموزش سازمان نظام مهندسی معدن استان تهران در ساختمان جدید این واحد در خیابان طالقانی برگزار شد. مسئولیت تدریس این پنل آموزشی که با همکاری شرکت اینتک استرالیا و حضور فعالان حوزه معدن برگزار گردید، به عهده مهندس بهمن رشیدی بود. رشیدی مدیر توسعه شرکت اینتک استرالیا است. او همچنین عضو هیئت‌مدیره اتاق بازرگانی و صنایع استرالیا نیز هست. رشیدی سخنان خود را با پرداختن به جایگاه زمین‌شناختی و معدنی ایران شروع کرد. او در این بخش از سخنان خود به جایگاه بالای ایران در میان کشورهای دارنده ذخایر معدنی اشاره کرد و ایران را جزو کشورهایی دانست که هنوز دارای ذخایر معدنی قابل استحصال است. بخش دوم سخنان رشیدی در مورد استراتژی اکتشافی در مقیاس  جهانی بود. رشیدی در این بخش نیز استراتژی‌های مختلف را مورد کندوکاو و بررسی قرار داد. بخش سوم و انتهایی سخنان او، در رابطه با - استانداردهای بین‌المللی گزارش دهی ذخایر و منابع معدنی بود. او در این بخش به معرفی اجمالی استانداردهای بین‌المللی معدنی در جهان پرداخت. رشیدی مشکل اصلی کشورمان را در این زمینه، نه عدم وجود استانداردهای معدنی که عدم رعایت آن‌ها از سوی فعالان بخش معدن دانست. او همچنین حضور در بورس‌های بین‌المللی را بهترین راه‌ جذب سرمایه‌گذاری خارجی در بخش معدن دانست و لازمه این کار را رعایت استانداردهای معدنی از سوی شرکت‌های این بخش دانست. رشیدی در پایان سخنان خود، مهمترین چالش پیش‌روی سازمان نظام مهندسی معدن را، دولتی بودن این سازمان دانست و از لزوم عدم وابستگی این سازمان به دولت سخن گفت.
در پایان این پنل آموزشی، چندنفر از حاضران به طرح دیدگاه‌های خود در مورد مباحث مطرح شده در طول پنل و همچنین معضلات و مشکلات بخش معدن پرداختند.

عکسهایی از این پنل را ببینید. 

نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :
مس پرس
به نظر شما سایت عصر‌مس‌آنلاین بهتر است بیشتر به چه مطالبی بپردازد؟