کد مطلب : ‌10144
گزارش تصویری نهمین همایش بین‌المللی متالورژی، دانشگاه علم و صنعت

همایش متالورژی در قاب

خیابان دانشکاه علم و صنعت، درب شماره 9؛ محل برگزاری نهمین همایش بین‌المللی متالورژی بود. یک روز پاییزی زیبا، در خیابانی که حسابی رنگ و بوی پاییزی دارد.

خیابان دانشکاه علم و صنعت، درب شماره 9؛ محل برگزاری نهمین همایش بین‌المللی متالورژی بود. یک روز پاییزی زیبا، در خیابانی که حسابی رنگ و بوی پاییزی دارد.

یکی از سخنرانان روز افتتاحیه همایش مهندس مرادعلیزاده، مدیرعامل شرکت ملی مس ایران است. مرادعلی‌زاده در ابتدای سخنان خود به اهمیت هیدرومتالورژی در تولید مس می‌پردازد و می‌گوید: همانطور که هیدرومتالوژی در پاسخ به یک پرسش مرتبط با صنعت بوجود آمد، این وظیفه محققان و مهندسان کشورمان است که برای مسائل و مشکلات صنعت امروزی راه‌حل‌های عملی ارائه دهند. مدیرعامل شرکت مس برگزاری نهمین همایش مشترک و چهارمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی مواد مهندسی و متالوژی را ایجاد گشایشی در رابطه سازمان‌های مردم نهاد علمی و دانشگاه‌ها با صنایع می‌داند و می‌گوید: برگزاری این دست کنفرانس‌ها و همایش‌ها باید در جهتی باشد که اثری مفید و مشخص در رشد کل کشور بر پایه چشم‌اندازهای توسعه علمی و صنعتی بگذارد.
آقتی مدیرعامل پس از مراسم افتتاحیه به سراغ نمایشگاه جنبی همایش می‌رود و دقایقی را درغرفه شرکت ملی مس با همکاران خود به گفتگو می‌پردازد.

پس از مراسم افتتاحیه، جنب و جوش همایش به سالن امام خمینی (ره) و البته لابی آن می‌رسد. پژوهشگران حوزه متالورژی دیداری تازه می‌کنند. آن‌هایی هم که مقاله‌ای را ارائه داده‌اند، زمان‌بندی ارائه مقالات را نهایی می‌کنند.

برای رسیدن به سالن‌های کنفرانس که مقالات در آن‌ها ارائه می‌شود، باید به طبقه بالا بروید. در هر سالنی، می‌توانید پژوهشگری را پیدا کنید که در حال ارائه توضیح در مورد یافته‌های مقاله خود است. و البته حاضرانی که پای صحبت پژوهشگرند.

کمی که کنجکاو باشید، می‌توانید اتاق VIPرا هم پیدا کنید. جایی که می‌توان سراغ مدعوین خارجی را در آن گرفت.

سالن ارائه پوسترها شورو حال خود را دارد. محققان جوان پوسترهای خود را به دیورا نصب می‌کنند. همه تلاششان هم این است که بهترین دیوار خالی را برای آن بیابند. در کنار برخی از پوسترها هم، نویسنده آن را می‌بینی که در مورد پژوهش خود با همکارانش به گفتگو ایستاده.

در نمایشگاه جنبی نیز، می‌توانید غرفه شرکت ملی صنایع مس ایران را پیدا کنید. پژوهگران این شرکت، در کنار همکاران واحد تحقیق و توسعه، آخرین دستاوردهایشان را به همایش آورده‌اند.

پژوهشگران بین‌المللی نیز، در سالن‌های همایش در حال رفت‌وآمدند. این‌جاست که به راحتی می‌توانید با اساتید معتبر متالورژی ارتباط داشته باشید.

پیداکردن پروفسور لاروش، شاید راحت‌تر از بقیه باشد. آنقدر خاطره خوب از ایرانیان دارد که به راحتی با شما به گفتگو بنشیند. از همه مهمتر این‌که خوش‌رو و خوش صحبت است.

هرچه به ساعات پایانی نزدیک می‌شویم، بازار عکس یادگاری داغ‌تر از همه می‌شود. دوستان و همکاران، مقابل دوربین‌ها به صف می‌شوند تا نهمین همایش را، در قاب دوربین‌هایشان هم ثبت کنند.

نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :
مس پرس
به نظر شما سایت عصر‌مس‌آنلاین بهتر است بیشتر به چه مطالبی بپردازد؟