کد مطلب : ‌10216
کارشناس ارشد برنامه‌ریزی آموزش‌های فرآوری مس منطقه کرمان خبر داد

برگزاری نخستین جلسه‌های انجمن خبرگی تغلیظ میدوک و ذوب سرچشمه

با هدف پیاده‌سازی طرح جامع مدیریت دانش انجمن‌های خبرگی تغلیظ میدوک و ذوب سرچشمه نخستین جلسات بحث و بررسی در خصوص تبادل دانش و تجربه کارکنان در مس منطقه کرمان برگزار شد.

به گزارش مس پرس، پریا پارسایی کارشناس ارشد برنامه‌ریزی آموزشی فرآوری مس منطقه کرمان با اعلام این خبر درباره ماهیت انجمن‌های خبرگی گفت: این انجمن‌ها متشکل از افرادی است که دغدغه‌ها و علایق مشترک کاری دارند و مسائل کاری خود را باهم در میان می‌گذارند و بر اساس تعامل با یکدیگر، دانش و تجارب خود را تعمیق می‌بخشند.
پارسایی در خصوص روند و اقدامات اجرایی انجام شده برای پیاده سازی طرح انجمن خبرگی در مس منطقه کرمان اظهار داشت: در راستای فعالیت‌های فاز طراحی و تشکیل شبکه های دانشی پروژه طرح جامع مدیریت دانش شرکت صنایع مس منطقه کرمان، جلساتی با مدیران و روسای واحدهای ذوب سرچشمه، تغلیظ میدوک و نظارت بر خدمات منطقه کرمان که به عنوان واحدهای پایلوت اجرای طرح انتخاب شده بودند، برگزار شد.
پارسایی افزود: طی این جلسات، حوزه های دارای پتانسل دانشی برای تشکیل انجمن خبرگی (COP) معرفی و 10 حوزه دانشی با اولویت بالاتر که امکان پوشش موضوعات بیشتری را دارند انتخاب شد.
کارشناس ارشد برنامه ریزی آموزش مس منطقه کرمان در تشریخ 10 حوزه دانشی انتخاب شده گفت: در ذوب سرچشمه چهار حوزه دانشی عملیات، متالورژی، نگهداری و تعمیرات و  بالابرها برای تشکیل انجمن خبرگی انتخاب شدند.
وی افزود: انجمن خبرگی فرآیند و انجمن خبرگی تامین و نگهداری دو حوزه دانشی انتخاب شده در تغلیظ میدوک است و در نهایت چهار حوزه دانشی ساختمان، سوخت، نت و مصرف بهینه هم برای تشکیل انجمن خبرگی نظارت بر خدمات منطقه کرمان انتخاب شدند.
وی با بیان اینکه پس از تایید و قطعی شدن تشکیل انجمن های خبرگی در ده حوزه دانشی ذکر شده نخستین جلسات بحث و تبادل نظر در خصوص تعیین سرفصل ها با حضور صاحب نظران این حوزه ها و نمایندگان تیم اجرایی مدیریت دانش برگزار شده است گفت: در این میان اولین جلسات انجمن خبرگی نگهداری و تعمیرات ذوب سرچشمه و انجمن خبرگی بالابرها در تاریخ های دوازدهم و سیزدهم بهمن ماه سال جاری  در امور ذوب سرچشمه برگزار شد.
وی در ادامه گفت: پس از برگزاری انجمن خبرگی ذوب نخستین جلسه انجمن خبرگی فرایند و انجمن خبرگی تامین و نگهداری در امور تغلیظ میدوک نیز در تاریخ 25 بهمن ماه سال جاری برگزار شد.
پارسایی با اشاره به عناوین اصلی و مورد بحث در انجمن خبرگی نگهداری و تعمیرات تغلیظ تصریح کرد: در این انجمن موضوعات و مسائل مهم در حوزه تعمیرات از جمله پایش وضعیت، کاهش توقفات، اجرای نظام آراستگی، بهبود و کیفیت تعمیرات، بهبود سیستم نت و آموزش و افزایش انگیزش مورد بررسی قرار گرفت.
وی همچنین در خصوص عناوین اصلی و مورد بحث در انجمن خبرگی فرایند فرآوری گفت: تلاش برای افزایش تناژ، کاهش نوسانات خوراک، بهینه‌سازی سایز ذرات، بهینه‌سازی بازیابی، افزایش عیار کانس، بازیافت آب (افزایش درصد جامد ته ریز تیکنرها) و بهبود مصرف مواد مصرفی (مواد شیمیایی،گلوله و آهک) محورهای اصلی و مورد بحث و تبادل‌نظر در این انجمن بود.
پارسایی با اشاره به تشکیل نخستین جلسه انجمن خبرگی تغلیظ در اواخر بهمن‌ماه جاری اظهار داشت: در این جلسه علاوه بر تعیین و تائید محورها و سرخط‌های ذکرشده، دبیر و اعضای هریک از انجمن‌های خبرگی مشخص شدند.
وی در پایان ضمن سپاس و قدردانی از زحمات مدیریت ارشد سازمان، معاونان و مدیران امور های پایلوت، اعضای محترم شورای راهبری مدیریت دانش، تیم مشاور(شرکت مشاوران توسعه آینده) و تیم اجرایی مدیریت دانش گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم جهت برگزاری انجمن های خبرگی سایر حوزه‌های دانشی در تغلیظ، ذوب و  نظارت بر خدمات منطقه کرمان طی ماه‌های آینده در حال انجام است.

نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :
مس پرس
به نظر شما سایت عصر‌مس‌آنلاین بهتر است بیشتر به چه مطالبی بپردازد؟