کد مطلب : ‌10219

معرفی کتاب «مدیریت دانش در شرکت آقای ظفرمند»

در کتاب «مدیریت دانش در شرکت آقای ظفرمند» با زبانی ساده با مفهوم مدیریت دانش و چگونگی اجرای آن در سازمان آشنا می شوید.

مدیریت دانش در شرکت آقای ظفرمند
رویکردی داستان‌واره به مدیریت دانش در یک سازمان ایرانی
نویسنده: نوید نظافتی
ناشر: سارگل

مدیریت دانش به عنوان چرخه ای برای شناسایی، کسب، توسعه، تسهیم، استفاده، نگهداری و ارزیابی دانش در سازمان ها و رویه ای برای دستیابی به دانش مناسب در زمان مناسب، توانسته است ارتباط خوبی با چالش های دیرپای سازمان های ایرانی برقرار کند.
واقعیت آن است که جمع کثیری از صنایع و سازمان‌ها علاقه‌مند به شناخت مدیریت دانش و  بهره‌گیری از نتایج آن هستند، اما فقدان نوشتارهای روایی و ساده در برخی موارد باعث سردرگمی و گاه ناکامی جدی آنها می‌شود.
«مدیریت دانش در شرکت آقای ظفرمند» تلاشی برای شناساندن مدیریت دانش در ساختاری داستانی است. این کتاب تلاش کوچکی برای آغاز پاسخ‌گویی به نیاز شرکت ها در زمینه چگونگی اجرای مدیریت دانش است؛ داستانی درباره یک مدیر ایرانی که با چالش‌های بسیاری در سازمان خود روبرو می‌شود و این چالش‌ها عمدتاً ناشی از فقدان یک حافظه دانشی منسجم در سازمان است. آقای ظفرمند پس از سردرگمی‌های بسیار، توسط مشاوری به نام آقای هوشمند با مدیریت دانش آشنا شده و سعی در اجرای گام به گام آن در سازمان خود دارد. آن‌ها در این مسیر به چالش‌ها، مقاومت‌ها و معماهای بسیاری برخورد می‌کنند و با استفاده از راهکارهایی بر بیشتر آنها غلبه کرده و نهایتا به وضعیت مطلوب‌تری دست می‌یابند.
در این کتاب سعی شده تا مباحث علمی و راه‌حل‌های گوناگون مدیریت دانش در ساختاری ساده و دنباله‌دار با استفاده از کاراکترهای مختلف که همگی قابلیت مشابه‌سازی در سازمان‌های ایرانی را دارند، روایت شود تا مدیران و کارشناسان بتوانند با اختصاص وقتی اندک، مروری کامل بر مدیریت دانش، ضرورت، چالش‌ها، راه‌حل‌ها و نتایج و دستاوردهای آن داشته باشند.
در حقیقت داستان این کتاب، انعکاسی از تجربه اجرای ده‌ها طرح مدیریت دانش در سازمان‌های ایرانی است که هر یک به نوبه خود با بخشی از چالش‌ها و موضوعات مطرح شده در این مکتوب روبرو بوده‌اند.
در تمامی بخش‌های این داستان از مستندات علمی و ادبیات معتبر استفاده شده است که قریب به 20 مقاله علمی منتشر شده توسط نگارنده کتاب و نیز نتایج و دستاوردهای اجرای حدود 40 طرح جامع مدیریت دانش در سازمان‌های گوناگون ایرانی را در بر می‌گیرد.

نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :
مس پرس
به نظر شما سایت عصر‌مس‌آنلاین بهتر است بیشتر به چه مطالبی بپردازد؟