کد مطلب : ‌10546

اتوتک،برترین شرکت معدنى جهان همکار مس است

شرکت اتوتک یکی از شرکت‌های معدنی و پرآوازه جهان است که در برخی از طرح‌های توسعه‌ای شرکت ملی صنایع مس ایران، آن را همراهی می‌کند.

شرکت اتوتک در ابتداى دهه 1940 میلادى، با هدف ارائه خدمات و فناورى براى فرایندهاى معدنى از سنگ معدن و بهعنوان یک شرکت تابعه از کمپانى فنلاندى اتوکومپو، راه اندازى شد. در سال 2005 پس از آنکه مدیران شرکت اتوکومپو، اقدام به جداسازى بخش هاى مختلف برای تمرکز بر تولید فولاد کردند، شرکت اتوتک مستقل شد.
در حال حاضر دفتر مرکزى این شرکت، در شهر اسپو فنلاند قرار دارد و سهام آن در بازار بورس اوراق بهادار هلسینکى دادوستد مى شود. این شرکت در اجراى پروژه هاى فرآورى معدنى، خدمات مهندسى پایه و تامین تجهیزات کلیدى پروژه را به مشتریانش ارائه مى کند و در حال حاضر خدماتش را در پنج قاره و به 80 کشور دنیا از جمله ایران ارائه مى دهد. اتوتک در بسیارى از کشورهاى جهان نمایندگى داشته و در بسیارى از فعالیت هاى اکتشافاتى و معدنى فعالیت و همکارى دارد. همچنین در برخى ازحوزه ها مانند ذوب مس با تکنولوژى فلش تنها دارنده معتبر دانش فنى در سطح جهان محسوب مى شود. دفاتر اتوتک در کشورهاى مختلف خدمات مختلفى را ارائه مى دهند؛ به عنوان مثال دفتر آلمان اتوتک بیشتر در حوزه فولاد تمرکز دارد یا دفتر فنلاند عمدتا در حوزه مس نقش ایفا می کند.

اتوتک در حال حاضر در صنایع مختلفى مانند مس، فولاد، آلومینیوم، سرب و روى، طلا، فروکروم و بسیارى
از مواد معدنى دیگر صاحب فناورى هاى هاى اثبات شده است. در اجراى پروژه هاى فرآورى معدنى، خدمات مهندسى پایه و تامین تجهیزات کلیدى پروژه را به مشتریانش ارائه مى کند. این شرکت در حال حاضر خدماتش را به 80 کشور دنیا از جمله ایران ارائه مى کند و در برخى از حوزه ها مانند ذوب مس با تکنولوژى فلش تنها دارنده معتبر دانش فنى در سطح جهان محسوب مى شود.
در زمان تحریم ها بسیارى از شرکت ها از ایران خارج شدند، اما اتوتک با مشاوره و حمایت گروه صنعتى و
بازرگانى ایران و اروپا متوجه شد ضمن اینکه از چارچوب قوانین تحریم ها خارج نمى شود، مى تواند همچنان به حضور خود در کشورمان ادامه دهد. به نحوى که این کمپانى توانست به مقامات کنترل صادرات اروپا ثابت کند فعالیتش مرتبط با شرکت ها یا افراد موجود در فهرست تحریم ها نیست و مجوزهاى صادراتى لازم را از اتحادیه اروپا برای کار در ایران اخذ کرد. هم اکنون تعداد پروژه هاى اجرایى این شرکت و سرعت پیشرفت آنها در ایران از شرکت هاى چینى و روسى که اجرایى شدن و اتمام پروژه هاى آنها سال ها طول مى کشد، بیشتر است.
کمپانى اتوتک همچنین این توانمندى را دارد که هر دو خط کنسانتره و گندله سازى را در قالب یک پروژه
احداث کند. در این حالت کنسانتره اى که تولید خواهد شد قطعا قابلیت تبدیل به گندله با کیفیت مطلوب را
خواهد داشت. این در حالى است که سپردن این دو پروژه به دو شرکت که تخصص هر دو بخش را نداشته
باشند، ممکن است به تولید کنسانتره و در نهایت گندله اى بینجامد که به دلیل کیفیت به کار فولادسازى
نیاید. در حال حاضر اتوتک اصلى ترین تامین کننده شرکت ملى صنایع مس ایران محسوب مى شود و در
حوزه هاى تغلیظ، ذوب، اسیدسولفوریک و پالایشگاه با شرکت مس چندین قرارداد در حال اجرا دارد. «توماس شوالم»، معاون شرکت اتوتک پیشتر با بیان اینکه این شرکت آمادگى پشتیبانى و مشارکت در طرح هاى توسعه صنعت مس را دارد، گفته بود: «اتوتک همواره مثل گذشته آمادگی همکاری با شرکت ملی مس ایران را دارد». 

نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :
مس پرس
به نظر شما سایت عصر‌مس‌آنلاین بهتر است بیشتر به چه مطالبی بپردازد؟