کد مطلب : ‌10609

خانه شیشه‌ای (8)/ تشکیل هلدینگ مس در ایستگاه بورس

ستون «خانه شیشه‌ای» قرار است از این پس نقش مسیر و پل ارتباطی را بازی کند که ذینفعان شرکت مس بتوانند ازطریق آن سوال بپرسند و پاسخ بشنوند. پرسش و پاسخ هشتم را در ادامه می‌خوانید.

  • هلدینگ شرکت ملی صنایع مس ایران چه زمانی تشکیل می‌شود؟
  • آیا کلمه «ملی» از عنوان شرکت مس حذف می‌شود؟

​پاسخ‌دهنده: ابوالفضل متین، عضو هیئت مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران

- از آنجا که شرکت ملی صنایع مس ایران یک شرکت بورسی است، تشکیل هلدینگ یا به تعبیری تبدیل شرکت مس به نهاد مالی، ضوابط و دستورالعمل‌هایی دارد که در قانون بازار اوراق بهادار مصوب مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است. به همین دلیل باید آن ضوابط و شرایط مانند تاییدیه هیات پذیرش بورس اوراق بهادار به‌عنوان مرکز ذی‌صلاح صدور مجوز تبدیل به هلدینگ یک شرکت بورسی، رعایت و اخذ شود. اینک موضوع طی مکاتبات متعدد با سازمان بورس و شرکت بورس انجام و شرایطی از طرف هیئت پذیرش بورس اعلام شده است که باید رعایت شود. ما در حال طی آن مسیر و روند هستیم که پس از اخذ مجوزهای لازم از بورس باید مجمع سهامداران تشکیل شود و پس از موافقت مجمع سهامداران، اساسنامه شرکت مس اصلاح شود. سپس به‌عنوان یک شرکت هلدینگ و یک نهاد مالی در بورس اوراق بهادار فعال شویم. 

- از ابتدای تاسیس شرکت مس، کلمه «ملی» در عنوان این شرکت بوده است و مجمع سهامداران تاکنون ضرورتی برای تغییر آن ندیده است و چنانچه نیاز به تغییر نام شرکت باشد باید مجمع عادی به‌طور فوق‌العاده سهامداران تشکیل شود تا نسبت به تغییر نام شرکت و حذف و اضافه پسوند یا پیشوند اقدام شود که نیاز به رای اکثریت سهامداران حاضر در مجمع دارد. جهت تشکیل هلدینگ، اقدامات الزامی در بورس در حال انجام و طی روند مذکور است که نیاز به الزاماتی برای اخذ مجوز از هیات پذیرش سازمان بورس است. در حال حاضر، روند خارج از هیئت پذیرش و رعایت الزامات آن در حال انجام است.

 

خانه شیشه‌ای (3)/آیا شرکت مس آذربایجان در حال حاضر عملکرد سود و زیانی دارد؟

خانه شیشه‌ای (4)/ ذخیره قطعی معدن مس سونگون، یک‌چهارمِ ادعاهاست

خانه شیشه‌ای (5)/طرح جایگزینی ذوب مس سونگون با تصویب وزیر صنعت و معدن اجرا شد

خانه شیشه‌ای (6)/ تشکیل شرکت مس آذربایجان در چه مرحله‌ای است؟

خانه شیشه‌ای (7)/بیش از 1200 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در مس سونگون

نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :
مس پرس
به نظر شما سایت عصر‌مس‌آنلاین بهتر است بیشتر به چه مطالبی بپردازد؟