کد مطلب : ‌10707

شرکت مس، تندیس مدیریت دانش را کسب کرد

عصرمس آنلاین: تندیس برنز مدیریت دانش در نهمین کنفرانس بین‌المللی و هشتمین جایزه ملی مدیریت دانش، به شرکت ملی صنایع مس ایران رسید.

نهمین کنفرانس بین‌المللی و هشتمین جایزه ملی مدیریت دانش درحالی هشتم اسفندماه به‌کار خود پایان داد که تندیس برنز مدیریت دانش به مس منطقه کرمان رسید. این اولین‌بار است که شرکتی موفق می‌شود در اولین دوره حضور خود در این جایزه ملی، صاحب یکی از تندیس‌های رنگی آن شود. این تندیس درنتیجه اقدامات شرکت ملی صنایع مس ایران و مس منطقه کرمان در پیاده‌سازی و اجرای «طرح جامع مدیریت دانش» به این شرکت اهدا شد. 

«محسن ارسلان»، معاون منابع انسانی مس منطقه کرمان در حاشیه اختتامیه این جایزه ملی گفت: «این موفقیت را حاصل سیاست‌های مدیرعامل شرکت مس، مدیریت مس منطقه کرمان و همچنین معاونت منابع انسانی شرکت مس می‌دانیم. در این سیاست‌ها بیش از هر چیز رویکرد دانش‌محوری مورد توجه قرار گرفته است.»

او ادامه داد: «با توجه به این موضوع و همچنین زمینه‌های خوبی که در ارتباط با فرهنگ سازمانی در شرکت مس وجود داشت، از یک‌سال‌ونیم پیش، فعالیت در زمینه مدیریت دانش را به‌صورت پایلوت در مس منطقه کرمان تحت عنوان طرح جامع مدیریت دانش آغاز کردیم.»

معاون منابع انسانی مس منطقه کرمان با اشاره به اهداف اجرای طرح جامع مدیریت دانش گفت: «یکی از مهم‌ترین اهداف این طرح، بالا بردن کیفیت کار و همچنین افزایش بهره‌وری بر پایه دانش است.»

او همچنین اضافه کرد: «خوشحالیم که عزم و اراده همکاران ما در واحد آموزش و همچنین گروه مدیریت دانش باعث شد هم در زمینه تدوین استراتژی‌های دانشی و هم در پیاده‌سازی آن‌ها بتوانیم موفق عمل کنیم؛ به‌طوری‌که امروز جایزه ملی مدیریت دانش به مس منطقه کرمان به نمایندگی از شرکت ملی صنایع مس ایران رسیده است.»

«محسن جهانشاهی»، مدیر ارشد طرح جامع مدیریت دانش هم در این زمینه گفت: «حمایت بی‌دریغ مدیریت ارشد شرکت مس، مدیر مس منطقه کرمان و همچنین معاون منابع انسانی منطقه را یکی از دلایل اصلی این موفقیت می‌دانم.»

او همچنین با اشاره به روند پیاده‌سازی و اجرای طرح جامع مدیریت دانش در مس منطقه کرمان گفت: «ما و همکاران‌مان در دو حوزه شهربابک و سرچشمه تلاش کردیم بتوانیم با استفاده از مدیریت دانش و استفاده از آن، بر قیمت تمام‌شده محصول اثرگذار باشیم. در این راستا سه واحد ذوب سرچشمه، تغلیظ میدوک و معاونت نظارت مس منطقه کرمان به‌صورت پایلوت انتخاب و مدیریت دانش در آن‌ها اجرا شد.»

مدیر ارشد طرح جامع مدیریت دانش ادامه داد: «همکاران ما در بخش‌های یادشده، در این مدت دانش و تجربیاتی را که در طول سال‌ها کسب کرده بودند و به‌صورت ضمنی و در بین افراد بود، آشکار و صریح بیان کردند و آن را ازطریق نرم‌افزار مدیریت دانش با دیگران به اشتراک گذاشتند.»

او همچنین گفت: «موفقیت در این بخش باعث شد طرح مدیریت دانش را به تمام خط تولید گسترش دهیم. قدم بعدی که از این پس برداشته می‌شود این است که از ارتباط میان دانش‌هایی که در حوزه‌های مختلف ایجاد شده، استفاده کنیم و با روش‌هایی مثل داده‌کاوی از آن‌ها برای بالا بردن تولید و کاهش قیمت تمام‌شده سود ببریم.»

این اقدامات از سوی نهمین کنفرانس بین‌المللی و هشتمین جایزه ملی مدیریت دانش مورد توجه قرار گرفت و تندیس برنز مدیریت دانش را از آنِ شرکت مس کرد. 

گفتنی است؛ نهمین کنفرانس بین‌المللی و هشتمین جایزه ملی مدیریت دانش در روزهای هفتم و هشتم اسفندماه در تهران برگزار شد. در این کنفرانس، مجموعه مدیریت دانش شرکت ملی صنایع مس ایران و مس منطقه کرمان جزو سخنرانان و گردانندگان چند پنل اصلی همایش بودند.

نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :
مس پرس
به نظر شما سایت عصر‌مس‌آنلاین بهتر است بیشتر به چه مطالبی بپردازد؟