کد مطلب : ‌10786

جایزه نوآوری در معدن‌کاری به ریوتینتو رسید

عصرمس آنلاین: موسسه «آست‌ماین» جایزه نوآوریِ امسال خود را به شرکت معدن‌کاری ریوتینتو داد. ریوتینتو سیستم نقشه‌برداری سه‌بعدی RTVis را در معدن‌کاری خود به‌کار می‌برد که باعث کاهش بسیار بالای هزینه‌های معدن‌کاری می‌شود.

«آست‌ماین» (Austmine)، یک نهاد صنفی پیشرو در بخش تجهیزات معدن، فن‌آوری و خدمات در استرالیاست که علاوه بر ارائه خدمات آموزشی و مشاوره‌ای به شرکت‌های صنعتی و معدنی هر سال جایزه خلاقیت و نوآوری را به صنایعی در سرتاسر دنیا که در این زمینه دستاوردی داشته‌اند، اعطا می‌کند. جایزه سال 2017 این موسسه به ریو تینتو، غول استخراج فلزات رنگی رسید. 

دلیل انتخاب ریو تینتو به‌عنوان شرکت برتر در زمینه نوآوری در حوزه معدن‌کاری سیستم RTVis است. RTVis یک سیستم نقشه‌برداری سه‌بعدی است که یک انقلاب در حوزه معدن‌کاری محسوب می‌شود. این سیستم طوری طراحی شده است که هزینه‌های معدن‌کاری را کاهش می‌دهد و بهره‌وری را بالا می‌برد. این نرم‌افزار سه‌بعدی، نقشه‌‎های بسیار دقیق از محل استخراج ماده معدنی در اختیار معدن‌کاران می‌گذارد و بنابراین راندمان عملیات را بهبود می‌بخشد. به این ترتیب نقاطی معدن‌کاری می‌شوند که دارای ذخیره معدنی بالای معدنی هستند. این اتفاق هم میزان باطله معدنی را کاهش می‌دهد و هم باعث کاهش هزینه‌های عملیاتی به‌طور کلی می‌شود.

RTVis به‌گونه‌ای طراحی شده است که تصاویری از فعالیت‌های درون پیت معدن خلق می‌کند مخصوصا بخش‌های از پیت که تا پیش از این قابل مشاهده نبود. این تکنولوژی باعث شده ریو تینتو به ریکاوری بالایی در زمینه حفاری دست پیدا کرده است؛ انفجار دقیق‌تر، کاهش مواد منفجره، کاهش باطله و بالا رفتن میزان حفاری ازجمله دلایل این ریکاوری است. پایگاه خبری نشریه «ماینینگ‌گلوبال» (miningglobal) به نقل از «جان مک‌گاف» (John McGagh)، رئیس بخش نوآوری ریو تینتو نوشته است: «RTVis یک سیستم کم‌هزینه است که گروه گسترده‌ای از تکنولوژی‌های موجود در زمینه معدن‌کاری را تکمیل کرده. این سیستم اطلاعات مورد نیاز را به‌سرعت بین مجموعه وسیعی از مخاطبان از یک اپراتور ساده تا یکی از اعضای تیم تخصصی در دفتر مرکزی عملیات در ریو تینتو منتقل می‌کند.» در حال حاضر در بیش از 85 درصد از معادن روباز ریو تنیتو از این سیستم استفاده می‌شود. 

دیگر برندگان امسال این جایزه شرکت‌های CSA Global و Core Resources بودند. Core Resources به دلیل ایجاد یک تکنولوژی جدید لیچینگ کنسانتره مواد معدنی که آلودگی کنسانتره را به حداقل می‌رساند، این جایزه را دریافت کرد.

نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :
مس پرس
به نظر شما سایت عصر‌مس‌آنلاین بهتر است بیشتر به چه مطالبی بپردازد؟