کد مطلب : ‌10817
نمایشگاه خودروهای الکتریکی 2017 دو ماه دیگر برگزار می‌شود

مس، محور تحولات دنیای جدید

عصرمس آنلاین: نمایشگاه خودروهای الکتریکی امسال 12-14 سپتامبر در ایالت میشیگان امریکا برگزار می‌شود. خودروهای الکتریکی بسته به نوع‌شان از 85 تا 814 پوند مس لازم دارند. از همین‌رو، این نمایشگاه تبدیل به محلی برای صحبت از بازار مس هم شده است.

نمایشگاه خودروهای الکتریکی امسال 12-14 سپتامبر در ایالت میشیگان امریکا برگزار می‌شود. این رویداد سالانه که از 2010 به این‌سو برپا می‌شود، محلی است برای تبادل آخرین دستاوردها در حوزه خودروهای الکتریکی؛ از وسایل حمل‌ونقل عمومی تا وسایل نقلیه صنعتی، این رویداد آخرین تحولات حوزه تولید و مهندسی این وسایل را به نمایش می‌گذارد. بنا به گفته آژانس بین‌المللی انرژی (IEA)، سهم خودروهای الکتریکی از سال 2010 افزایش یافته است. تعداد کل وسایل نقلیه الکتریکی در جهان در سال 2016 به بیش از دو میلیون افزایش یافته است.

انجمن توسعه مس ایالات متحده امریکا (Copper Development Association) یکی از حامیان اصلی این نمایشگاه است. امسال نیز «زلیخا استرانگ» (Zolaikha Strong)، مدیر انرژی‌های پایدار این انجمن در حاشیه این نمایشگاه، کنفرانسی تخصصی با موضوع نقش مس در آینده خودروهای الکتریکی خواهد داشت. 

بخشی از تمرکز نمایشگاه خودروهای الکتریکی بر مواد تشکیل‌دهنده باتری‌های نسل آینده این خودروهاست و استرانگ در کنفرانس خود با عنوان «عملکرد مواد تشکیل‌دهنده باتری‌های نسل آینده درمقابل هزینه و دسترسی به آن‌ها» در این زمینه صحبت خواهد کرد. او همچنین در این کنفرانس به بررسی نقش اساسی مس در خودروهای الکتریکی، به ویژه در باتری‌های آن‌ها خواهد پرداخت و چگونگی تاثیر خواص شیمیایی مس در عملکرد باتری‌ها را بررسی می‌کند.

استرانگ در این زمینه به «رویترز» گفته است: «مس منجر به افزایش کارکرد و کارایی انواع قطعات الکتریکی، از تجهیزات تولید برق سنتی گرفته تا فن‌آوری‌های پایدارتر مانند اتومبیل‌های الکتریکی می‌شود. اما مصرف مس در وسایل مختلف متفاوت است؛ برای مثال خودروهای متعارف حاوی 18 تا 49 پوند مس هستند، درحالی‌که خودروهای الکتریکی بسته به نوع‌شان از 85 تا 814 پوند مس لازم دارند که بخش اعظم این مس به باتری می‌رود.» علاوه بر باتری‌ها، مس در موتورهای الکتریکی، مبدل‌ها، سیم‌کشی و ایستگاه‌های شارژ استفاده می‌شود. همچنین، قابلیت بازیافت 100درصدی مس آن را به فلزی پایدار تبدیل کرده است.

در این کنفرانس «استنلی ویتینگام» (Stanley Whittingham) ، استاد برجسته و مدیر NECCES (NorthEast Center for Chemical Energy Storage)، «روبرت بالیس» (Robert Bayliss)، مدیرعامل اجرایی موسسه  Roskill Information و «ریچارد کلارک» (Richard Clark)، متخصص ارشد فنی، شرکت مواد Morgan شرکت خواهند کرد. آن‌ها درباره چگونگی به دست آوردن بهترین عملکرد در سیستم باتری با بهینه‌سازی مواد معدنی مورد استفاده در آن‌ها بحث خواهند کرد. پنل‌های تخصصی دیگری نیز در حاشیه این نمایشگاه برگزار خواهند شد که در جریان آن‌ها بازار آینده خودروهای الکتریکی و نقش عرضه و تقاضای جهانی مس بررسی می‌شود. 

نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :
مس پرس
به نظر شما سایت عصر‌مس‌آنلاین بهتر است بیشتر به چه مطالبی بپردازد؟