کد مطلب : ‌10832

سود میلیاردی کودلکو از کاهش هزینه‌ها

عصرمس آنلاین: مدیرعامل کودلکو می‌گوید این شرکت امسال سودی یک میلیاردی به‌دست می‌آورد که مرهون کاهش هزینه‌هاست. برنامه‌های این شرکت نشان می‌دهد کودلکو قیمت 6600دلاری را برای مس در سال 2017 انتظار دارد تا در کنار کاهش هزینه‌ها به این سود برسد.

«نلسون پیزارو»، مدیرعامل شرکت کودلکو، در مصاحبه‌ای با روزنامه محلی «ال مرکوریو»، اعلام کرد سود این شرکت در سال جاری به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده مس در جهان، از مرز یک میلیارد دلار فراتر خواهد رفت. کل سود این شرکت معدنی در سه‌ماهه اول سال جاری حدود 534 میلیون دلار گزارش شد که از کل سود کسب‌شده این شرکت در طول سال  2016، رقمی معادل 500 میلیون دلار بیشتر بود.

مدیرعامل این شرکت، دلیل اصلی افزایش این سود را کاهش هزینه‌های این شرکت در سال جاری دانست؛ البته افزایش قیمت مس در این دوره نیز، در افزایش سود این شرکت بی‌تأثیر نیست. با این حال، این شرکت در حالی پیش‌بینی قابل‌ملاحظه‌ای از سود خود تا پایان سال جاری برآورد می‌کند که انتظار دارد قیمت مس در سال 2017 از سطح 6600 دلار بر تن (معادل 3 دلار بر پوند) فراتر نرود. 

در این مصاحبه، مدیرعامل شرکت کودلکو به برخی فرصت‌های برون‌مرزی پیشِ روی این شرکت در کشورهای اکوادور و برزیل هم اشاره کرد. این شرکت در نظر دارد علاوه بر دو پروژه معدنی در ایالت پارا واقع در شمال‌شرق برزیل، با تأسیس یک شرکت معدنی در کشور اکوادور، بهره‌برداری از معدن Llurimagua را آغاز کند. این پروژه، بنا به گزارش‌های محلی، حدود 40 میلیون دلار سرمایه اولیه نیاز خواهد داشت. این در حالی است که شرکت کودلکو در سال جاری، پروژه‌های متعدد دیگری را نیز در کشورهای خارجی در دست اجرا دارد. به‌علاوه، بهره‌برداری از معادن مس مغولستان نیز یکی از چشم‌اندازهای شرکت معدنی کودلکو به‌شمار می‌رود. اگرچه این شرکت هنوز موفق به عملی کردن این چشم‌انداز نشده است؛ با این حال، از آن‌جا که قوانین کشور مغولستان، محدودیتی برای فعالیت‌های معدن‌کاری و استخراج برای شرکت‌های معدنی به‌همراه ندارد، این کشور به‌عنوان فرصتی بسیار عالی برای شرکت‌های معدنی خارجی به منظور سرمایه‌گذاری در بخش اکتشاف و صنایع معدنی به‌حساب می‌آید. برای کودلکو، بهره‌برداری از واحد معدنی ایوتولغوی واقع در این کشور، یکی از مهم‌ترین فرصت‌ها محسوب می‌شود. قرار است هیأتی از واحد معدنی ایوتولغوی، در ماه سپتامبر سال جاری از شرکت کودلکو بازدید کند. بنابراین، احتمال مذاکره طرفین برای ورود شرکت کودلکو در بهره‌برداری از معدن مس ایوتولغوی وجود دارد.

نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :
مس پرستلگرام
به نظر شما سایت عصر‌مس‌آنلاین بهتر است بیشتر به چه مطالبی بپردازد؟