کد مطلب : ‌10859
پانزدهمین کنگره بین‌المللی ذوب فلش برگزار شد

شرکت مس در میان خانواده ذوب فلش

عصرمس آنلاین: کنگره بین‌المللی ذوب فلش اولین‌بار در اکتبر 1972 برگزار شد. این سنت 45ساله امسال نیز برای پانزدهمین بار در فنلاند میزبان کمپانی‌های صنعتی از سراسر دنیا بود؛ جایی که مهندسان شرکت ملی صنایع مس ایران به ارائه دستاوردهایشان پرداختند.

در پانزدهمین کنگره بین‌المللی ذوب فلش که هفته گذشته در هلسینکی فنلاند برگزار شد، کارشناسان ذوب خاتون‌آباد به ارائه دو مقاله پرداختند. این دو مقاله «بررسی عوامل موثر بر دمای دیواره ستلر و ری‌اکشن شافت کوره فلش ذوب مس خاتون‌آباد» و «بررسی پارامترهای عملیاتی تاثیرگذار در میزان غبار تولیدی کوره فلش ذوب مس خاتون‌آباد و راهکارهای کاهش آن» نام دارند که توسط مهدی بلوچی، حسن محمودی، احمد کرمی و معین کوچکی تالیف شده‌اند. این دو مقاله، حاصل تلاش و تجربه 15ساله این کارشناسان ذوب خاتون‌آباد در کار با کوره فلش است.

کنگره بین‌المللی ذوب فلش اولین‌بار در 23 اکتبر سال 1972 در پُریِ فنلاند با حضور 14 کشور استفاده‌کننده از ذوب فلش برگزار شد. از آن پس هر سه سال یک بار این کنگره در کشورهای مختلف مثل ژاپن، اسپانیا، آلمان، مکزیک برگزار شده است. کنگره پانزدهم امسال از 4-7 سپتامبر در محل تولد اولین کوره ذوب فلش برگزار شد. در این کنگره یک تیم ١١ نفره مدیریتی و کارشناسی از شرکت ملی صنایع مس ایران برای به اشتراک گذاشتن شیوه‌های عملی و تجربه خود در ارتباط با تکنولوژی فلش حضور پیدا کردند. کنگره امسال به میزبانی شرکت اتوتک و با حمایت شرکت‌های صنعتی Boliden و KGHM برگزار شد. Boliden ازجمله اولین شرکت‌های دنیاست که از تکنولوژی ذوب فلش استفاده کرد و KGHM جدیدترین نسل تکنولوژی فلش را در اختیار دارد. در ادامه این کنگره این دو شرکت از مهمانان دعوت کردند تا از تکنولوژی ذوب فلش‌شان بازدید کنند.

نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :
مس پرس
به نظر شما سایت عصر‌مس‌آنلاین بهتر است بیشتر به چه مطالبی بپردازد؟