کد مطلب : ‌10870

تولیدکنندگان برتر مس در جهان را بشناسید

عصرمس آنلاین: هر سال فهرستی از برترین شرکت‌ها و کشورهای تولیدکننده مس جهان منتشر می‌شود که در آن 10 تولیدکننده اول معرفی می‌شود. آخرین فهرست، متعلق به تولیدکنندگان سال 2016 است. برخی از این تولیدکنندگان سال‌هاست جایگاه برترشان را حفظ کرده‌اند.

در فهرست زیر نام برترین شرکت‌های تولیدکننده مس را مشاهده می‌کنید. کودلکو سال‌هاست رتبه اول را در تولید مس در جهان دارد. پس از کودلکو، فری‌پورت مک‌موران و گلنکور رتبه‌های دوم و سوم را دارند.

  

در فهرست زیر 10 معدن برتر تولیدکننده مس در دنیا در سال 2016 معرفی شده‌اند. معدن اسکاندیدای شیلی با تولید 991هزار تن مس محتوی معدنی رتبه اول تولید مس محتوی معدنی را در دنیا دارد، این رقم حاصل مجموع مس محتوی کنسانتره با 679هزار تن و 302 هزار تن کاتد لیچینگ است. تولید کاتد لیچینگ در این معدن که با روش‌های مختلف هیدرومتالورژی حاصل می‌شود، رتبه دوم تولید کاتد لیچینگ در دنیاست. 

در جدول زیر 10 کشور اول در تولید مس را می‌بینید. کشور شیلی با تولید 5559 هزار تن مس محتوی معدنی دارای رتبه اول و پرو با تولید 2351هزار تن مس محتوی معدنی رتبه دوم و چین با تولید 1695هزار تن مس محتوی معدنی دارای رتبه سوم تولید مس دنیاست.

فهرست زیر مربوط به کشورهای اول تولیدکننده مس بلیستر و تصفیه‌شده است. رتبه اول در این تولیدات مربوط به کمپانی‌های چینی است. اختلاف تولید کاتد چین با کشور شیلی به‌عنوان رتبه دوم، بیش از سه برابر است و از لحاظ تولید مس آندی حدود چهار برابر کشور دوم دنیا یعنی ژاپن است. 

نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :
مس پرستلگرام
به نظر شما سایت عصر‌مس‌آنلاین بهتر است بیشتر به چه مطالبی بپردازد؟