کد مطلب : ‌10893

موسم تغییرات در بازار مس چین

عصرمس آنلاین: تولید مس تصفیه‌شده در چین در دسامبر سال جاری جهش قابل توجهی داشته و به بیشترین میزان از دسامبر 2014 تاکنون رسیده است. این خبر که روز گذشته توسط مرکز ملی آمار چین اعلام شده، پیام‌آور تغییرات در بازار مس جهان و چین است.

«رویترز» به نقل از مرکز ملی آمار چین (National Bureau of Statistics of China) خبر داد تولید مس تصفیه‌شده چین در ماه دسامبر سال جاری با 6.8 درصد رشد نسبت به سال قبل به بالاترین سطح خود از  دسامبر سال 2014 تاکنون رسیده است.

طبق آمار مرکز ملی آمار چین، تولید مس چین در ماه گذشته نیز  774هزار تن بوده است که افزایشی 3.3 درصدی نسبت به تولید 749هزار تنی در ماه اوت سال گذشته داشته. در نه‌ماهه اول امسال، تولید مس در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 6.608 میلیون تن بوده است که افزایشی  6.3 درصدی نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد. این افزایش تولید عمدتاً ناشی از افزایش تقاضا برای فلزات در بزرگ‌ترین مصرف‌کننده مس، چین، است.

از سوی دیگر تولید سرب در چین طی ماه گذشته با 7درصد افزایش نسبت به سال قبل به 427هزار تن رسید. تولید ماه سپتامبر نسبت به ماه اوت نیز 6.5 درصد افزایش یافت. از ژانویه تا سپتامبر امسال تولید سرب در مقایسه با سال قبل با 5.3 درصد افزایش به 3.76 میلیون تن رسید.

تولید سنگ آهن چین نیز در ماه سپتامبر امسال 2.2 درصد افزایش یافته و به 119.13 میلیون تن رسیده که بیشترین تولید از ماه ژوئن تاکنون است. به‌طور کلی ظرف نه‌ماهه اول تولید سنگ آهن چین 975.684 میلیون تن بوده است.

در میان دیگر فلزات غیرآهنی، تولید روی در ماه سپتامبر به میزان 2.7 درصد نسبت به سال قبل کاهش داشت و به 537هزار تن رسید. با این وجود، تولید سپتامبر از ژوئن بالاتر بود زیرا کارخانه‌های ذوب روی تولید خود را پس از مشکلات زیست‌محیطی و عملیاتی که از سر گذراندند، آغاز کردند. با این حال تولید روی امسال به 4. 494 میلیون تن رسیده که در مقایسه با سال گذشته 2.5 درصد کاهش یافته است.

تولید آلومینیم چین هم در ماه سپتامبر با 5.6 درصد کاهش به 2.61 میلیون تن رسید که از ماه آوریل 2016 تاکنون بی‌سابقه بوده است.

نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :
مس پرس
به نظر شما سایت عصر‌مس‌آنلاین بهتر است بیشتر به چه مطالبی بپردازد؟