کد مطلب : ‌10948

مس شیلی روی سکوی پرش

عصرمس آنلاین: افت قیمت مس در سال‌های گذشته بسیاری از پروژه‌های معدنی را به تعطیلی کشاند. با افزایش دوباره قیمت، برخی از این پروژه‌ها فعال شده‌اند. شیلی ازجمله کشورهایی است که برای افزایش تولید پس از بالا رفتن قیمت‌ها در سال جدید نقشه‌هایی در سر دارد.

طبق اعلام کمیسیون مس شیلی، کوچیلکو، انتظار می‌رود تولیدات مس معدنی شیلی در سال 2028 به 6.32 میلیون تن برسد که این حجم تولید در مقایسه با حجم تولید سال 2016 افزایش 13.9 درصدی را نشان می‌دهد. این کمیسیون در مطالعه اخیر خود بیان کرد که چنین تخمین رشدی براساس سطح تولید مورد انتظار پروژه‌های معدن‌کاری که در طرح‌های سرمایه‌گذاری سال 2017 مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند، بوده است. 

«متال بولتن» در گزارشی در این زمینه نوشت بدون این پروژه‌های معدن‌کاری، تولید معادن مس شیلی در سال‌های 2016 تا 2028 با افت 31.5 درصدی به 3.8 میلیون تن خواهد رسید که علت این افتِ تولید، کاهش عیار سنگ معدن و اتمام منابع معدنی برخی از معادن فعال خواهد بود. این کمیسیون اضافه کرد، درصورتی‌که پروژه‌های جایگزین و عملیات طرح‌های توسعه‌ای فعلی به مرحله بهره‌برداری برسد، ممکن است به‌طور جزئی کاهش تولید طبیعی جبران شود. کوچیلکو همچنین گفته این وضعیت توجه‌ها را به نیاز موجود برای پروژه‌های جدید جلب کرده است و این امکان را فراهم می‌آورد که تولید مورد انتظارِ 6.32 میلیون تن در سال 2028 محقق شود.

اقتصاد شیلی عمدتاً وابسته به عملکرد صنعت مس آن است، که از افزایش اخیر قیمت‌ها منتفع شده است. قیمت سه‌ماهه مس در هفته پایانی سال 2017 میلادی در بورس فلزات لندن به بالاترین سطح خود در چهارسال گذشته رسید و در روز سه‌شنبه، 2 ژانویه، قیمت‌های شروع سال 2018، بالاتر از سطح 7هزار و 200 دلار در هر تن بود. در همین‌حال، شاخص کنسانتره مس مؤسسه متال‌بولتن در پایان ماه دسامبر به پایین‌ترین سطح چهارماهه خود کاهش یافت که این روند با انتظارات کاهش این شاخص در سال 2018 مطابق بوده است.

نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :
مس پرس
به نظر شما سایت عصر‌مس‌آنلاین بهتر است بیشتر به چه مطالبی بپردازد؟