کد مطلب : ‌10965

تولید آنتوفاگوستا در سراشیبی

عصرمس آنلاین: سال 2018 میلادی در حالی شروع شده که پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد ممکن است امسال نیز کسری مس اتفاق بیفتد؛ دلیل این امر کاهش تولید شرکت‌های بزرگ تولیدکننده مس جهان مانند آنتوفاگوستاست. تولید این شرکت در سال 2017 نزولی بوده.

کمپانی شیلیایی آنتوفاگوستا در سال 2017 حدود 704هزار و 300 تن مس تولید کرد که این حجم تولید نسبت به سال گذشته با کاهش 0.7 درصدی مواجه شده است. مهم‌ترین دلیل افت تولید، کاهش سطح عیار کانه‌ها در معادن لس‌پلامبرس (Los Pelambres) و سنتینلا (Centinela) بوده است. این کاهش تولید با آغاز عملیات در معدن  Encuentro Oxides و افزایش تولید معدن آنتوکویا (Antucoya) تا حدودی جبران شده است. تولید در معدن لس‌پلامبرس، که تقریباً نیمی از تولید مس کمپانی آنتوفاگاستا را در بر می‌گیرد، به میزان 343هزار و 800 تن بوده است که به‌دلیل افت سطح عیار کانه‌ها نسبت به سال گذشته حدود 3.3 درصد کاهش یافته است.

شرکت آنتوفاگاستا، در سال 2016، با تولید بیش از 470هزار تن مس محتوی، موفق به کسب جایگاه نهم از میان 10 شرکت برتر تولیدکننده مس در جهان شد. این شرکت شیلیایی که متخصص معدن‌کاری مس به‌شمار می‌رود، حجم قابل ملاحظه‌ای از محصولات جانبی صنعت مس نیز تولید می‌کند.

در کنار کاهش عیار معادن، آنتوفاگاستا با چالش اعتصابات کارگری نیز در سال گذشته میلادی مواجه بوده است. به همین دلیل است که این کمپانی انتظار دارد مذاکرات با اتحادیه کارگری معدن لس‌پلامبرس، در سه‌ماهه اول سال 2018 به اتمام برسد. کمپانی مذکور در ماه گذشته در معدن Centinela با سه اتحادیه کارگری به توافق دست یافت. با توجه به قراردادهای کارگری دیگری که در سال گذشته بسته شده‌اند، هزینه‌های نقدی این کمپانی سالانه به میزان دو سنت در هر پوند نسبت به سال قبل افزایش خواهد یافت. این کمپانی در حال حاضر تولید حدود 705 تا 740هزار تن مس را هدف‌گذاری کرده است که نسبت به سال 2017 به میزان 1 تا 5 درصد افزایش یافته است و انتظار می‌رود تولید در نیمه دوم سال‌جاری رشد بیشتری نیز داشته باشد.

نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :
مس پرس
به نظر شما سایت عصر‌مس‌آنلاین بهتر است بیشتر به چه مطالبی بپردازد؟