کد مطلب : ‌11060

آنتوفاگاستا اولین معدن مس کاملاً پاک را راه‌اندازی می‌کند

عصرمس آنلاین: آنتوفاگاستا قصد دارد تا سال 2020 معدن مس ZALDÍVAR خود را کاملاً با انرژی‌های پاک مورد بهره‌برداری قرار دهد. با این اتفاق ZALDÍVAR اولین معدن مس جهان خواهد بود که تماماً با انرژی‌های تجدیدپذیر بهره‌برداری می‌شود.

هفته گذشته بود که وب‌سایت کمپانی معدنی آنتوفاگاستا خبر از انعقاد قراردادی در زمینه تأمین انرژی مورد نیاز معدن ZALDÍVAR داد. با این قرارداد که با شرکت تأمین انرژی‌های پاک Colbún S.A امضا شده است، ZALDÍVAR تا سال 2020 کاملاً با انرژی‌های تجدید پذیر مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.
بر اساس این گزارش با اجرایی شدن این قرارداد 10ساله، سالانه 350هزار تن گاز گلخانه‌ای تولیدشده از معدن مس ZALDÍVAR از بین خواهد رفت. انرژی تجدیدپذیری که در این معدن مورد استفاده قرار می‌گیرد شامل انرژی آبی، بادی و خورشیدی است.
«ایوان آریگاد» (Iván Arriagada)، مدیرعامل آنتوفاگاستا در این زمینه گفت: «با امضای این قرارداد حرکت ما به سمت داشتن یک معدن‌کاری پایدار ادامه خواهد یافت. ما این بار پایداری را با کاهش گازهای گلخانه‌ای که مسبب اصلی گرم شدن کره زمین هستند، محقق خواهیم کرد. علاوه بر این به‌عنوان یک مزیت رقابتی نیاز است که ما هزینه‌های تولید انرژی در معادن خود را کاهش دهیم.»
شرکت Colbún S.A طی این قرارداد متعهد شده است تا هر سال 550 گیگاوات ساعت انرژی الکتریکی برای نیازهای معدن ZALDÍVAR تولید کند. این میزان تولید انرژی الکتریکی پاک برابر با کاهش گازهای گلخانه‌ای تولیدشده توسط 87هزار خودرو در سال است.
معدن مس ZALDÍVAR واقع در شیلی متعلق به شرکت‌های آنتوفاگاستا و باریک گلد است که عملیات اجرایی آن بر عهده آنتوفاگاستاست. ZALDÍVAR کوچک‌ترین معدن متعلق به آنتوفاگاستا در شیلی است که تولید آن در سال 2017 میلادی 343هزار و 800 تن مس بوده است.

نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :
مس پرس
به نظر شما سایت عصر‌مس‌آنلاین بهتر است بیشتر به چه مطالبی بپردازد؟