کد مطلب : ‌11071

مدیرعامل فری‌پورت مک‌موران جایزه مرد سال مس را برد

عصرمس آنلاین: جایزه مرد سال مس یا جایزه «آنخ» یک جایزه بین‌المللی است که هر سال توسط مؤسسه «کاپر کلاب» به افراد مؤثر در صنعت مس اهدا می‌شود. امسال «هری کانگر»، مدیرعامل فری‌پورت مک‌موران در امریکا مرد سال 2018 شد.

مؤسسه The Copper Club Inc سازمانی بین‌المللی است که به‌منظور حمایت از همه فعالان حوزه صنعت  مس تشکیل شده است. این مؤسسه که در سال 1944 میلادی پایه‌گذاری شد از سال 1962 میلادی تاکنون جایزه مرد سال مس یا آنخ را اهدا می‌کند.

جایزه مرد سال مس به افراد اهدا می‌شود و نه سازمان‌ها و هدف از آن حمایت و شناساندن چهره‌هایی است که بیشترین تلاش را در پیشبرد صنعت مس در دنیا داشته‌اند. آنخ یا عنخ نماد گرافیکی برای مس در مصر باستان بوده است. این علامت در تمدن مصر نماد زندگی نیز بوده و در تصاویری که از فراعنه باقی مانده، این نماد در دستان آن‌ها نقش بسته است. خواص درمانی و بهداشتی مس یکی از دلایلی است که این عنصر را به زندگی و حیات پیوند داده.

جایزه مرد سال مس امسال به هری کانگر (Harry M. Red Conger) اهدا شد. کانگر، مدیرعامل فری‌پورت مک‌موران در امریکاست. او 21 سال است که در فری‌پورت مک‌موران در سمت‌های مختلفی فعالیت می‌کند که از آن جمله می‌توان به مدیرعامل فری‌پورت مک‌موران افریقا اشاره کرد. کاپر کلاب گفته است دلیل انتخاب کانگر به‌عنوان مرد سال مس تلاش‌های او در زمینه بالا بردن امنیت نیروی کار و همچنین ایجاد ارتباط‌های مؤثر و مستحکم با جوامع محلی اطراف معدن بوده.

در مراسم اهدای جایزه مرد سال مس که ماه گذشته میلادی برگزار شد، «آرتور میل» (Arthur R. Miele) ، رئیس کاپر کلاب گفت: «هیأت داوران جایزه مرد سال مس، کانگر را برگزید نه به دلیل رهبری استثنایی که در فری‌پورت مک‌موران دارد بلکه به‌خاطر نقش او در صنایع معدنی در کل جهان. کانگر قهرمان گسترش مسئولیت اجتماعی در معدن‌کاری است.» 

«ریچارد ادکرسون» (Richard C. Adkerson)، مدیرعامل ارشد فری‌پورت مک‌موران نیز در این زمینه گفت: «کانگر برای بهبود وضعیت کار در مناطقی که برای موفقیت و پایداری بلندمدت معدن‌کاری ما اهمیت دارد، تلاش زیادی کرده است. تلاش‌های او نه تنها در فری‌پورت مک‌موران بلکه در کل صنعت معدن‌کاری در حال حاضر مورد توجه قرار گرفته است.» 

شرح عکس: دریافت جایزه مرد سال مس توسط هری کانگر (نفر وسط)

دو سال پیش نیز مدیر بازاریابی و فروش فری‌پورت مک‌موران برنده جایزه مرد سال مس شده بود. در فهرست برندگان جایزه مرد سال مس نام مدیرانی از غول‌های معدن‌کاری جهان نظیر بی‌اچ‌پی بیلتون و ساوترن کاپر وجود دارد. این جایزه همچنین یک بار در سال 1986 میلادی به مجسمه آزادی اهدا شد. مجسمه آزادی که در سال 1886 میلادی ازسوی فرانسه به‌عنوان نماد دوستی به ایالات متحده امریکا هدیه داده شد، پوششی از جنس مس دارد. در صدمین سالگرد نصب این مجسمه در نیویورک، جایزه مرد سال مس به مجسمه آزادی اهدا و خرج بازسازی و تعمیر این مجسمه شد. جایزه مرد سال مس شامل جایزه نقدی و تندیس «اندیشه‌گر» است. اندیشه‌گر تندیسی از جنس برنز اثر مجسمه‌ساز فرانسوی، «آگوست رودن» است. 

نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :
مس پرس
به نظر شما سایت عصر‌مس‌آنلاین بهتر است بیشتر به چه مطالبی بپردازد؟