کد مطلب : ‌11114
مدیر مجتمع مس سونگون مطرح کرد:

هیچ محدودیتی برای همکاری با دانشگاه نداریم

عصرمس آنلاین: «رضا شریفی» در دیدار با رئیس دانشگاه تبریز گفت: ما اعتقاد راسخ به ارتباط تنگاتنگ دانشگاه و صنعت داریم و دانشگاه تبریز را به عنوان مرجع قرار داده‌ایم و برای فعالیت و همکاری با دانشگاه هیچ محدودیتی نداریم.

به گزارش عصرمس آنلاین به نقل از روابط عمومی مجتمع مس سونگون مدیر این مجتمع با اشاره به اهمیت ارتباط دانشگاه و صنعت گفت: ما در تمامی حوزه‌ها علاقمند به ارتباط با دانشگاه هستیم چرا که ارتباط دانشگاه با صنعت علاوه بر این‌که هم برای دانشگاه و هم برای صنعت مفید خواهد بود، در سطح کلان برای کشور در بحث توسعه تکنولوژی، بهبود کیفیت محصول و افزایش بهره‌وری تأثیر زیادی خواهد گذاشت.

وی با اشاره به برگزاری جلسات مستمر با مسئولان دانشگاه تبریز، افزود: از این‌که این ارتباط با دانشگاه تبریز در زمینه‌های مختلف به وجود آمده بسیار خرسندم. این جلسات و مباحثی که در آن مطرح می‌شود پیرامون موضوعات تحقیقاتی است. البته ممکن است در مواردی هم برخی از پژوهش‌ها و تحقیقاتی که تعریف می‌شود به فرجام نرسد اما از این امر نباید ناراحت شد و آن را شکست محسوب کرد. ریسک تحقیقات بر عهده مجتمع مس سونگون و تحقیق و کار با دانشگاه است.

در ادامه این جلسه رئیس دانشگاه تبریز، برگزاری نشست مشترک با مدیران مجتمع مس سونگون را یکی از اتفاقات ارزشمند علمی قلمداد کرد و گفت: منابع فکری ما هر جای دنیا که باشد همه طالب آن هستند چرا که فرزندان ما از لحاظ فکر، اعتقاد و دانش در جهان الگو هستند. ما با فرصت دادن به این جوانان می‌توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم.

«میررضا مجیدی» ادامه داد: باید نگاه ما این باشد که ارتباط دانشگاه و صنعت می‌تواند نقش بزرگی برای توسعه استان و کشور ایفا کند. اعتقاد دارم با درگیر کردن تمام دانشکده‌ها، اساتید و دانشجویان در بحث ارتباط با صنعت، فناوری، تکنولوژی و کارآفرینی می‌توان کارهای بزرگی انجام داد؛ به‌ویژه در شرایط فعلی این ارتباط می‌تواند فرصتی مغتنم برای توسعه و پیشرفت اقتصاد کشور باشد.

وی در پایان تأکید کرد: امیدوارم روزبه‌روز دایره ارتباط بین صنعت مس و دانشگاه و به‌ویژه دانشگاه تبریز گسترش پیدا کند. 

گفتنی است مجتمع مس سونگون و دانشگاه تبریز بالغ بر 24 پروژه تحقیقاتی با همکاری هم اجرا کرده یا در دست اجرا دارند که از این میان چهار پروژه به پایان رسیده است، 15 پروژه در حال انجام و پنج پروژه در مرحله عقد قرارداد هستند. 

نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :
مس پرس
به نظر شما سایت عصر‌مس‌آنلاین بهتر است بیشتر به چه مطالبی بپردازد؟