کد مطلب : ‌11185
در بستر ارتباط صنعت با دانشگاه صورت گرفت:

امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه صنعتی سهند با مجتمع مس سونگون

مدیر مجتمع مس سونگون گفت: این مجتمع در راستای ارتقای توانمندی‌های پرسنل، تقویت و افزایش بهره‌وری سیستمی و تلاش برای استفاده از علم و فناوری روز در فرآیندهای عملیاتی در بستر ارتباط با دانشگاه مصر است و در این زمینه هیچ محدودیتی قائل نیستیم.

مهندس رضا شریفی مدیر مجتمع مس سونگون در جلسه امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک با دانشگاه صنعتی سهندکه با حضور جمعی از معاونین و مدیران مجتمع مس سونگون، رئیس و دبیر کانون کارآفرینی استان، رئیس و جمعی از معاونین و مدیران دانشگاه صنعتی سهند برگزار شد اظهار داشت: در راستای تحکیم روابط صنعت با دانشگاه در هر زمینه که نخبگان، اساتید و دانشجویان عزیز مایل به همکاری و انجام کارهای تحقیقاتی باشند استقبال می‌کنیم.
شریفی با تأکید بر استفاده حداکثری از توان علمی اساتید دانشگاه‌ها و دانشجویان در رشد و بالندگی صنعت مس گفت: ما به این نتیجه رسیده‌ایم که در جهت نیل به اهداف خود با توجه به شرایط ویژه روابط بین‌المللی کشور و حضور قدرتمند در بازارهای جهانی باید بیش‌ازپیش از پتانسیل و ظرفیت‌های داخلی استفاده کنیم و به دانشگاه‌ها و دانشجویان در پروژه‌های کارآفرینی و پژوهشی که در حال اتمام دارند یاری برسانیم تا از نتایج به‌دست‌آمده در صنعت مس و سایر صنایع دیگر در قالب حمایت از آن‌ها بهره‌مند شویم.
وی با بیان این‌که توسعه اشتغال‌زایی در صنعت مس سونگون یکی از اهداف اصلی این مجموعه است اظهار داشت: یکی از اصلی‌ترین راه‌های رسیدن به این هدف برقراری ارتباط دوسویه با دانشگاه‌ها و مراکز علمی در قالب انجام پروژه‌ها و تحقیقات مشترک است.
مدیر مجتمع مس سونگون با اشاره به پتانسیل‌های خوب اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی سهند در انجام پروژه‌های مرتبط با صنعت مس گفت: تلاش خواهیم کرد ارتباط دوسویه‌ای با این دانشگاه در جهت توسعه صنعت مس صنعت ایجاد کنیم و بر این باوریم که ممکن است حتی در برخی از این تحقیقات نتایج مطلوب ما به دست نیاید و به‌هیچ‌وجه این مسئله را برای خود شکست تلقی نمی‌کنیمو
وی تصریح کرد: مطمئن هستیم تجارب و اطلاعات به‌دست‌آمده در این تحقیقات می‌تواند پیش‌زمینه‌ای برای تحقیقات دیگر شود و باعث پیشرفت و حتی منجر به دست‌یابی به نتایج بهتر شود. پس کلمه شکست در اینجا معنی ندارد.
شریفی در پایان با اشاره به طرح‌های توسعه‌ای مجتمع مس سونگون اظهار داشت: یقیناً افزایش بهره‌وری طرح‌های توسعه‌ای مجتمع مس سونگون نیاز به استفاده از تکنولوژی دانش‌بنیان و نوین در جهت تکمیل چرخه تولید دارد که خود این طرح‌ها می‌تواند زمینه‌های متعدد و گوناگونی در جهت همکاری مجتمع با دانشگاه‌ها ایجاد کند که باید اساتید و دانشجویان در این زمینه‌ها همفکری و کار کنند.
در ادامه این جلسه، دکتر قره‌باغی رئیس دانشگاه صنعتی سهند تبریز با اشاره به برخی از پتانسیل‌های این دانشگاه گفت: دانشگاه صنعتی سهند تبریز با داشتن بیش از 15 مرکز تحقیقاتی به توسعه صنایع در حوزه‌های کارآفرینی، نوآوری و کارورزی کمک می‌کند و مشاوره می‌دهد.
وی تأکید کرد: امیدواریم با عملیاتی شدن تفاهم‌نامه‌های فی‌مابین گام مؤثرتری را در آینده برای رفع نیازهای صنعت استان برداریم.
رئیس دانشگاه صنعتی سهند تبریز در ادامه ضمن تشکر از مس سونگون بابت ایجاد بستر لازم جهت همکاری با دانشگاه‌ها گفت: در آینده تلاش خواهیم کرد این همکاری را گسترده و در توسعه صنعت مس نقش‌های مؤثرتری ایفا کنیم.
گفتنی است جلسه امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه صنعتی سهند با مجتمع مس سونگون پنجشنبه در تاریخ  09/12/1397 در دانشگاه صنعتی سهند تبریز برگزار شد.

نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :
مس پرس
به نظر شما سایت عصر‌مس‌آنلاین بهتر است بیشتر به چه مطالبی بپردازد؟