مجله اینترنتی علمی، آموزشی عصرمس
تاریخ روز
چهارشنبه 30 مهر ماه 1399 ساعت 16:08:39
نوع قلم :‌   اندازه‌ی قلم :‌

برگزاری نخستین جلسه‌های انجمن خبرگی تغلیظ میدوک و ذوب سرچشمه

دوشنبه 8 آذر ماه 1395

به گزارش مس پرس، پریا پارسایی کارشناس ارشد برنامه‌ریزی آموزشی فرآوری مس منطقه کرمان با اعلام این خبر درباره ماهیت انجمن‌های خبرگی گفت: این انجمن‌ها متشکل از افرادی است که دغدغه‌ها و علایق مشترک کاری دارند و مسائل کاری خود را باهم در میان می‌گذارند و بر اساس تعامل با یکدیگر، دانش و تجارب خود را تعمیق می‌بخشند.
پارسایی در خصوص روند و اقدامات اجرایی انجام شده برای پیاده سازی طرح انجمن خبرگی در مس منطقه کرمان اظهار داشت: در راستای فعالیت‌های فاز طراحی و تشکیل شبکه های دانشی پروژه طرح جامع مدیریت دانش شرکت صنایع مس منطقه کرمان، جلساتی با مدیران و روسای واحدهای ذوب سرچشمه، تغلیظ میدوک و نظارت بر خدمات منطقه کرمان که به عنوان واحدهای پایلوت اجرای طرح انتخاب شده بودند، برگزار شد.
پارسایی افزود: طی این جلسات، حوزه های دارای پتانسل دانشی برای تشکیل انجمن خبرگی (COP) معرفی و 10 حوزه دانشی با اولویت بالاتر که امکان پوشش موضوعات بیشتری را دارند انتخاب شد.
کارشناس ارشد برنامه ریزی آموزش مس منطقه کرمان در تشریخ 10 حوزه دانشی انتخاب شده گفت: در ذوب سرچشمه چهار حوزه دانشی عملیات، متالورژی، نگهداری و تعمیرات و  بالابرها برای تشکیل انجمن خبرگی انتخاب شدند.
وی افزود: انجمن خبرگی فرآیند و انجمن خبرگی تامین و نگهداری دو حوزه دانشی انتخاب شده در تغلیظ میدوک است و در نهایت چهار حوزه دانشی ساختمان، سوخت، نت و مصرف بهینه هم برای تشکیل انجمن خبرگی نظارت بر خدمات منطقه کرمان انتخاب شدند.
وی با بیان اینکه پس از تایید و قطعی شدن تشکیل انجمن های خبرگی در ده حوزه دانشی ذکر شده نخستین جلسات بحث و تبادل نظر در خصوص تعیین سرفصل ها با حضور صاحب نظران این حوزه ها و نمایندگان تیم اجرایی مدیریت دانش برگزار شده است گفت: در این میان اولین جلسات انجمن خبرگی نگهداری و تعمیرات ذوب سرچشمه و انجمن خبرگی بالابرها در تاریخ های دوازدهم و سیزدهم بهمن ماه سال جاری  در امور ذوب سرچشمه برگزار شد.
وی در ادامه گفت: پس از برگزاری انجمن خبرگی ذوب نخستین جلسه انجمن خبرگی فرایند و انجمن خبرگی تامین و نگهداری در امور تغلیظ میدوک نیز در تاریخ 25 بهمن ماه سال جاری برگزار شد.
پارسایی با اشاره به عناوین اصلی و مورد بحث در انجمن خبرگی نگهداری و تعمیرات تغلیظ تصریح کرد: در این انجمن موضوعات و مسائل مهم در حوزه تعمیرات از جمله پایش وضعیت، کاهش توقفات، اجرای نظام آراستگی، بهبود و کیفیت تعمیرات، بهبود سیستم نت و آموزش و افزایش انگیزش مورد بررسی قرار گرفت.
وی همچنین در خصوص عناوین اصلی و مورد بحث در انجمن خبرگی فرایند فرآوری گفت: تلاش برای افزایش تناژ، کاهش نوسانات خوراک، بهینه‌سازی سایز ذرات، بهینه‌سازی بازیابی، افزایش عیار کانس، بازیافت آب (افزایش درصد جامد ته ریز تیکنرها) و بهبود مصرف مواد مصرفی (مواد شیمیایی،گلوله و آهک) محورهای اصلی و مورد بحث و تبادل‌نظر در این انجمن بود.
پارسایی با اشاره به تشکیل نخستین جلسه انجمن خبرگی تغلیظ در اواخر بهمن‌ماه جاری اظهار داشت: در این جلسه علاوه بر تعیین و تائید محورها و سرخط‌های ذکرشده، دبیر و اعضای هریک از انجمن‌های خبرگی مشخص شدند.
وی در پایان ضمن سپاس و قدردانی از زحمات مدیریت ارشد سازمان، معاونان و مدیران امور های پایلوت، اعضای محترم شورای راهبری مدیریت دانش، تیم مشاور(شرکت مشاوران توسعه آینده) و تیم اجرایی مدیریت دانش گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم جهت برگزاری انجمن های خبرگی سایر حوزه‌های دانشی در تغلیظ، ذوب و  نظارت بر خدمات منطقه کرمان طی ماه‌های آینده در حال انجام است.

لینک مطلب‌ :: http://asremesonline.ir/news/?Id=10216