مجله اینترنتی علمی، آموزشی عصرمس
تاریخ روز
شنبه 30 دی ماه 1396 ساعت 20:28:21
نوع قلم :‌   اندازه‌ی قلم :‌

خودروهای الکتریکی در باشگاه میلیونی‌ها

یکشنبه 19 شهریور ماه 1396

بنیاد ادیسون که موسسه‌ای عملیاتی-تحقیقاتی در زمینه انرژی الکتریکی است در تازه‌ترین گزارش خود دست به پیش‌بینی تولید و بازار خودروهای الکتریکی تا سال 2025 زده است. پیش‌بینی‌های این موسسه، هم در زمینه خودروهای الکتریکی است که با باتری کار می‌کنند و هم آن دسته از خودروها که نیاز به شارژ در هر چند کیلومتر حرکت دارند. 

این بنیاد در گزارش خود می‌نویسد فروش سالانه PEVها (plug-in electric vehicle) در سال 2023 به بیش از یک میلیون می‌رسد. این میزان 7درصد از کل فروش خودرو در جهان تا سال 2025 است. تولید PEVها تا سال 2025 به 7 میلیون افزایش پیدا خواهد کرد. تولید این خودروها امروزه 567،000 عدد است. براساس این گزارش، انتظار می‌رود تا سال 2025 سود فروش خودروهای الکتریکی بیش از 60درصد شود. در جدول زیر سهم فروش خودروهای الکتریکی از کل فروش خودرو در جهان را تا سال 2025 می‌بینید. 

بنیاد ادیسون در این گزارش از داده‌های سه منبع استفاده کرده است؛ چشم‌انداز سالانه انرژی 2017 ایالات متحده امریکا، گزارش موسسه بین‌المللی بارکلیز با عنوان Together in Electric Dreams و گزارش موسسه نویگنت با عنوان Electric Vehicle Geographic Forecasts. ازجمله نکات کلیدی که در هر سه این گزارش‌ها مورد تاکید قرار گرفته است افزایش علاقه مصرف‌کنندگان به استفاده از خودروهای الکتریکی، کاهش هزینه‌های تولید باتری خودروهای الکتریکی و همچنین، الزامات زیست‌محیطی است که باعث جایگزینی هرچه بیشتر خودروهای الکتریکی با سایر خودروها می‌شود. کاهش هزینه‌های تولید خودروهای الکتریکی و علاقه روزافزون مصرف‌کنندگان به این خودروها، فروش آن‌ها را روزبه‌روز بیشتر می‌کند؛ درحالی‌که الزامات زیست‌محیطی زمینه افزایش تولید و فروش این خودروها را فراهم می‌کند. 

جهش در بازار خودروهای الکتریکی، خود باعث جهش در سایر بازارها مثل بازار فلزات رنگین ازجمله مس خواهد شد. در تولید خودروهای الکتریکی، حدودا 3-4برابر خودروهای معمول مس مصرف می‌شود. 

در همین زمینه بخوانید:

فرمان مس در دستان خودروهای الکتریکی

چین زیر پای خودروهای مسی

نمایشگاه خودروهای الکتریکی 2017 دو ماه دیگر برگزار می‌شود

لینک مطلب‌ :: http://asremesonline.ir/news/?Id=10858