مجله اینترنتی علمی، آموزشی عصرمس
تاریخ روز
یکشنبه 28 دی ماه 1399 ساعت 06:36:13
نوع قلم :‌   اندازه‌ی قلم :‌

حرکت بعدی شیلی در زمین مس چیست؟

سه‌شنبه 18 دی ماه 1397

«رویترز» به نقل از این گزارش نوشته است تولید مس در شیلی در یک دهه آینده نزدیک به 30درصد افزایش خواهد یافت. شیلی که بزرگ‌ترین تولیدکننده مس در جهان است تا سال 2025 نزدیک به 7.25 میلیون تن مس تولید خواهد کرد.

براساس گزارش کمیسیون دولتی صنعت مس شیلی (کوچیلکو)، با بالا رفتن عمر معادن و کاهش عیار ماده معدنی تولید مس در این کشور سالانه 4.46 میلیون تن کاهش خواهد یافت و به همین دلیل شیلی پروژه‌های جدیدی را آغاز کرده تا این کاهش تولید را جبران کند.

کوچیلکو در این گزارش نوشته که «تنها با بهره‌برداری از پروژه‌های جدید، قادر خواهیم بود رشد تولید مس را در سال‌های آینده تضمین کنیم». یکی از مهم‌ترین پروژه‌هایی که این گزارش به آن‌ها اشاره دارد، پروژه 40 میلیارد دلاری و 10ساله کودلکو در زمینه مس است. 

علاوه بر کودلکو، شرکت‌های معدنی فعال در معادن مس شیلی مانند بی‌اچ‌پی، انگلوامریکن، گلنکور و آنتوفاگاستا سرمایه‌گذاری روی معادن مس برای سال‌های پیشِ رو را آغاز کرده‌اند. 

یکی از آخرین پروژه‌های سرمایه‌گذاری در معادن مس شیلی مربوط به شرکت تک ریسورس کاناداست که به پروژه QB2 معروف شده. در ماه آگوست سال 2018، قرارداد این پروژه نهایی شد. 

شیلی امیدوار است با انجام سرمایه‌گذاری‌های جدید در معادن مس بتواند عمر این معادن را تا 25 سال افزایش دهد و 300هزار تن نیز به تولید سالانه‌اش اضافه کند. 

 

لینک مطلب‌ :: http://asremesonline.ir/news/?Id=11163