مجله اینترنتی علمی، آموزشی عصرمس
تاریخ روز
پنج‌شنبه 29 اردیبهشت ماه 1401 ساعت 20:11:57
نوع قلم :‌   اندازه‌ی قلم :‌

رونمایی از سه اپلیکیشن صنعتی و معدنی در دهه فجر

شنبه 6 بهمن ماه 1397

به گزارش «عصرمس آنلاین» به نقل از روابط‌عمومی مجتمع مس سرچشمه، «افشین سلیمانی سالار» در نشست ویکند صنعت خانگی مرکز شتاب‌دهنده مجتمع مس سرچشمه گفت: با توجه به اینکه از حدود چند ماه پیش مراحل اولیه راه‌اندازی مرکز شتاب‌دهنده صنعتی و معدنی مجتمع مس سرچشمه آغاز شده و همچنین با توجه به نیاز منطقه سعی کرده‌ایم برای برگزاری ویکندها یا جلسات آخر هفته استارت‌آپی برنامه‌ریزی داشته باشیم. 

وی ادامه داد: صنایع خانگی در شهر رفسنجان رونق بسیاری دارد مخصوصاً صنایع دستی فاخر و تولید انواع مواد غذایی که در جامعه نیز از مطلوبیت بالایی برخوردارند. به همین دلیل در حال برنامه‌ریزی هستیم که اولین ویکند و استارت‌آپ‌هایی که در حال فعالیت هستند در خصوص صنایع خانگی در شهر رفسنجان باشد.

مشاور اولین مرکز شتاب‌دهنده صنعتی و معدنی مجتمع مس سرچشمه اضافه کرد: در این راستا و به همین شکل برنامه‌ریزی ما ادامه دارد تا در زمینه‌های محیط‌زیست، بهداشت عمومی، سلامت و... این ویکندها را ادامه دهیم.

کارشناس ارشد کارآفرینی درباره هدف نشست ویکند صنعت خانگی، گفت: هدف از این جلسه حضور جوانان و نوجوانان استارت‌آپی بود که درگیر این موضوع بوده‌اند. 

وی بیان کرد: قبل از این جلسه نیز یک سمینار دو روزه داشتیم و افرادی را که تولیدات فاخری داشتند، شناسایی کردیم. این افراد در اولویت قرار می‌گیرند تا برای تولیدات‌شان به‌صورت استارت‌آپی برنامه‌ریزی شود و بر این اساس طراحی و تولید اولین اپلیکیشن‌ها را آغاز کنیم.

سلیمانی سالار همچنین از رونمایی از سه اپلیکیشن پرکاربرد در مرکز شتاب‌دهنده صنعتی و معدنی در دهه فجر خبر داد و گفت: سه اپلیکیشن بسیار پرکاربرد را در دهه فجر رونمایی خواهیم کرد که مراحل ساخت آن در حال انجام است. این اپلیکیشن‌ها در زمینه گردشگری و سلامت، ایمنی و بهداشت (HSE) در صنعت و معدن هستند.

لینک مطلب‌ :: http://asremesonline.ir/news/?Id=11172