کد مطلب : ‌26

تولیدکنندگان برتر مس در جهان

مس به‌عنوان یکی از مهمترین فلزات در زندگی صنعتی امروز تاثیر بسیار زیادی در رشد و توسعه کشورهای تولیدکننده و مصرف‌کننده آن دارد. درواقع این ماده معدنی تا آن حد ارزشمند است که میزان مصرف آن در کشورهای مختلف را شاخصی برای اندازه‌گیری سطح رفاه در آن منطقه درنظر می‌گیرند. بر این اساس کشورهایی که به میزان زیادی از این ذخیره خدادادی بهره‌مند هستند را می‌توان جزو ثروتمندترین کشورهای جهان از نظر دارا بودن منابع طبیعی و مواد معدنی دانست. ده تولیدکننده برتر مس در جهان درصد بسیاری از مس تولیدی جهان را تهیه کرده و آن را در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهند. بر اساس آمار سال 2012، تولید مس از سوی این تولیدکنندگان، حدود 2 درصد رشد داشته و به میزان 9 میلیون 310 هزار تن رسیده است.


شرکت کدلکو
دولت شیلی به‌عنوان اولین تولیدکننده مس در جهان شناخته می‌شود. تولیدات مس در این کشور توسط دو شرکت کدلکو و آنگلو آمریکا صورت می‌گیرد. کدلکو در سال 2012 یک میلیون و 750 هزار تن مس تولید کرد و به‌عنوان مهم‌ترین تولیدکننده مس در جهان نام خود را ثبت کرد.


شرکت فریپورت مک‌موران
شرکت تولیدات مس و طلای Freeport-McMoRan یکی دیگر از تولیدکنندگان عمده مس در جهان است که با تولید یک میلیون و 662 هزار تن مس در سال 2012 دومین رتبه را در بین تولیدکنندگان مس در جهان به خود اختصاص داد.


شرکت بی اچ پی بیلتون
یکی دیگر از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده مس در جهان، شرکت بی اچ پی بیلتون است که در سال 2012 موفق به تولید یک میلیون و 163 هزار تن مس شد و توانست رتبه سوم را در میان کشورهای تولیدکننده مس به‌دست آورد.


شرکت گروپو مکزیکو
چهارمین تولیدکننده برتر مس، شرکتGrupo México  از کشور مکزیک است که موفق شد در سال 2012 تولیدات مس خود را به  826 هزار تن برساند.


شرکت اکستراتا
شرکت اکستراتا که در کشور سوئیس واقع شده با تولید 747 هزار تن مس در سال 2012 به‌عنوان پنجمین تولیدکننده مس در جهان شناخته شد.


شرکت آنتوفاگاستا
شرکت Antofagasta یکی دیگر از شرکت‌های موفق تولید مس در شیلی است که موفق شد در سال 2012، 710 هزار تن مس تولید کند و در رتبه ششم تولیدکنندگان مس در جهان قرار گیرد.


شرکت KGHM PolskaMiedź Group
شرکت KGHM PolskaMiedź Group که در سال2011 رتبه نهم تولیدات مس در جهان را داشت، در سال 2012 رتبه خود را ارتقا داده و در رنکینگ جهانی با 18 درصد رشد تولیدات، مقام هفتم را به خود اختصاص داد.


شرکت آنگلو آمریکا
شرکت بزرگ و معتبر آنگلوآمریکا واقع در کشور انگلیس یکی دیگر از تولیدکنندگان مهم مس است که در سال 2012 موفق به تولید 660 هزارتن مس شد و جایگاه هشتم را در جهان به‌دست آورد.


شرکت گلن‌کور
شرکت Glencore با تولید 566 هزار تن مس در سال 2012 به عنوان نهمین کشور تولیدکننده مس در جهان نام خود را ثبت کرد، اگرچه نسبت به سال 2011 با کاهش تولیدات مس روبه‌رو شده بود.


شرکت ریوتینتو
شرکت Rio Tinto از کشور استرالیا که به تولید مس و طلا شهرت دارد، با رشد 6 درصدی تولید مس در سال 2012 به‌عنوان دهمین شرکت بزرگ تولیدکننده مس انتخاب شد. این شرکت در سال 2011، 520 هزار تن مس تولید کرده بود، در حالی‌که این میزان در سال 2012 به 549 هزار تن رسید.

نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :
مس پرس
به نظر شما سایت عصر‌مس‌آنلاین بهتر است بیشتر به چه مطالبی بپردازد؟