کد مطلب : ‌11086
با حمایت شرکت ملی صنایع مس ایران برگزار می‌شود

همایش بین‌المللی مدیریت پایدار منابع خاک و محیط‌زیست

عصرمس آنلاین: اولین همایش بین‌المللی و سومین همایش ملی مدیریت پایدار منابع خاک و محیط‌زیست روزهای 13 و 14 شهریورماه امسال با حمایت شرکت ملی صنایع مس ایران در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار خواهد شد.

رئیس اولین همایش بین‌المللی و سومین همایش ملی مدیریت پایدار منابع خاک و محیط‌زیست از برگزاری این همایش در ماه جاری در کرمان خبر داد.

«مهدی سرچشمه‌پور» اظهار داشت: اولین همایش بین‌المللی و سومین همایش ملی مدیریت پایدار منابع خاک و محیط‌زیست روزهای 13 و 14 شهریورماه امسال با حمایت شرکت ملی صنایع مس ایران در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار خواهد شد و طی آن آخرین دستاوردهای مرتبط با مدیریت بهره‌برداری خاک و مسائل زیست‌محیطی در قالب سخنرانی‌های علمی و ارائه مقالات شفاهی و پوستری و کلیپ‌های مرتبط و برگزاری تعدادی نمایشگاه ارائه خواهد شد.

وی افزود: در این همایش علاوه بر برخی سخنران‌های کلیدی از کشورهای آلمان و سوئیس، مدیران مرتبط با سیاست‌ها و مسائل زیست‌محیطی، دانشجویان، اساتید دانشگاهی، محققین و متخصصان و کارشناسان مرتبط با مدیریت منابع خاک و محیط‌زیست شرکت خواهند داشت.

سرچشمه‌پور در خصوص اهداف این همایش اظهار کرد: در این همایش سعی خواهد شد تا با استفاده از تجربیات همایش اول و دوم و گرد هم آوردن صاحب‌نظران، اندیشمندان، دانشگاهیان، سیاست‌گزاران و مدیران، سازمان‌های ذی‌ربط، کلیه متخصصان و دانشجویان و علاقمندان، فرصتی مناسب برای تبادل آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی مرتبط ایجاد شده و به ارائه، انتشار و اطلاع‌رسانی درباره آن‌ها از طریق منابع و سایت‌های علمی و مراکز خبری معتبر اقدام شود.

رئیس همایش بین‌المللی و سومین همایش ملی مدیریت پایدار منابع خاک و محیط‌زیست خاطرنشان کرد: جمع‌آوری ایده‌ها و مقالات مرتبط با بخش مشترک خاک و محیط‌زیست، تعریف و تعیین دقیق و معرفی شاخص‌های مرتبط با کیفیت، سلامت و امنیت خاک و اهمیت آن‌ها در صنعت، کمک به بهره‌برداری بهینه و پایدار از خاک، منابع طبیعی و محیط‌زیست و ارتقای فرهنگ منطقه در برخورد با محیط‌زیست از دیگر اهداف همایش است.

سرچشمه‌پور افزایش ارتباط بین دانشگاه و صنعت و تقویت نگاه اکوسیستمی در رشد و توسعه اقتصادی را از دیگر اهداف این همایش بین‌المللی برشمرد و گفت: این همایش ارائه روش‌های نوین جهت رفع آلودگی‌های زیست‌محیطی، ارتقای کیفی سطح زندگی و حفظ و احیای محیط‌زیست، کمک به بهبود کمی و کیفی تولید محصولات کشاورزی و ارتقای سطح همکاری‌های بین‌المللی را دنبال خواهد کرد.

رئیس همایش بین‌المللی و سومین همایش ملی مدیریت پایدار منابع خاک و محیط‌زیست به اهمیت برگزاری این همایش اشاره و بیان کرد: کشور ایران و به‌خصوص استان کرمان از جمله مناطقی است که از منابع و ذخایر طبیعی ارزشمندی برخوردار است و سهم قابل توجهی در ایجاد اشتغال و تولید ملی دارد.

سرچشمه‌پور ابراز کرد: بهره‌برداری اصولی از این منابع نیازمند توجه به جنبه‌های مختلف تولید از جمله مسائل زیست‌محیطی به عنوان یک ضرورت است و در درازمدت تولید و بهره‌برداری پایدار را تضمین می‌کند.

وی افزود: شاخص‌های مرتبط با کیفیت، سلامت و امنیت خاک و محیط‌زیست از مواردی هستند که تعریف و تعیین آن‌ها اخیراً با دقت و حساسیت بیشتری مورد توجه قرار گرفته و برگزاری نشست‌های تخصصی و همایش‌های ملی و بین‌المللی می‌تواند در این رابطه از جهت تبادل دستاوردها و تجارب، مفید واقع شود.

رئیس همایش بین‌المللی و سومین همایش ملی مدیریت پایدار منابع خاک و محیط‌زیست نقش شرکت ملی صنایع مس ایران به‌خصوص مجتمع مس سرچشمه در برگزاری این همایش را ارزنده خواند و اضافه کرد: تجربیات دیرین و ارزنده شرکت ملی صنایع مس ایران و به‌خصوص مجتمع مس سرچشمه به عنوان نگین معادن ایران و الگویی از صنعت، تولید و اشتغال که بهره‌برداری از آن با مطالعات دقیق، جامع و همه جانبه بوده است، می‌تواند در همکاری و همفکری با دانشگاه و دیگر سازمان‌های مرتبط از جمله اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان با یک رویکرد جامع و نگرشی جهانی و توجه به قوانین بین‌المللی زیست‌محیطی، تولید پایدار محلی و ملی را ارتقای بخشد و دستاوردهای آن در تدوین برنامه‌های آتی زیست‌محیطی و احیا و حفظ زیست‌بوم و بهره‌برداری پایدار از معادن و دیگر صنایع مشابه مورد توجه و استفاده قرار گیرد.

نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :
مس پرس
به نظر شما سایت عصر‌مس‌آنلاین بهتر است بیشتر به چه مطالبی بپردازد؟