کد مطلب : ‌11099
سخنگوی نخستین همایش و نمایشگاه صنایع غیرآهنی ایران:

برنامه ارزشمندی برای همایش صنایع غیرآهنی در نظر گرفته شده است

عصرمس آنلاین: «بهروز رحمتی» گفت: برای همایش دو روزه چشم‌انداز صنایع غیرآهنی ایران برنامه ارزشمندی در نظر گرفته شده که شامل سخنرانی، میزگرد و پنل‌های تخصصی با حضور بزرگان صنعت و معدن کشور و متخصصان داخلی و خارجی است.

سخنگوی نخستین همایش صنایع غیرآهنی ایران و مدیر امور سهام، سرمایه‌گذاری و مجامع شرکت ملی صنایع مس ایران ادامه داد: روزنامه دنیای اقتصاد با همکاری شرکت ملی صنایع مس ایران اولین همایش و نمایشگاه بین‌المللی چشم‌انداز صنایع غیرآهنی ایران و فناوری‌های وابسته را در روزهای 10 و 11 مهرماه سال جاری در محل مرکز همایش‌های بین‌المللی صداوسیما برگزار خواهد کرد.

وی با اشاره به برنامه در نظر گرفته شده برای این همایش گفت: افتتاحیه این همایش با حضور بزرگان حوزه صنعت و معدن مثل وزیر صمت، رئیس هیأت‌عامل ایمیدرو و مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران برگزار خواهد شد و سپس میزگرد پاسخگویی مسئولین برگزار می‌شود که رئیس هیأت‌عامل ایمیدرو، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت، معاون محیط‌زیست انسانی سازمان حفاظت محیط‌زیست و مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در آن به سؤالات حاضران پاسخ خواهند داد.

رحمتی افزود: اقتصاد صنایع معدنی در جهان و ایران و مبحث خام‌فروشی، ارتباط صنعت و دانشگاه، تولید معادن کوچک و معدن‌کاری سیار ازجمله عناوین سخنرانی‌های روز اول همایش صنایع غیرآهنی هستند. در روز اول همچنین میزگردی در حوزه چالش‌های بازار فلزات غیرآهنی در کشور برگزار خواهد شد که عرضه و تقاضای محصولات فلزی در بورس کالا، تأثیر تغییر نرخ ارز بر افزایش تقاضای بورس در مقایسه با تقاضای واقعی بازار، چالش‌های صنایع بالادست و پایین‌دست در پسابرجام، راهکارهای عبور از چالش‌های موجود و خلق فرصت‌ها و... ازجمله محورهای اصلی این میزگرد هستند.

به گفتۀ سخنگوی نخستین همایش و نمایشگاه صنایع غیرآهنی ایران مدیرعامل بورس کالای ایران، مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت، معاون مالی و اقتصادی شرکت ملی صنایع مس ایران و عضو هیأت‌مدیره انجمن معدن‌کاران سرب و روی ازجمله شرکت‌کنندگان در این میزگرد هستند.

مدیر امور سهام، سرمایه‌گذاری و مجامع شرکت ملی صنایع مس ایران به برنامه روز دوم همایش اشاره کرد و گفت: برای روز دوم نیز پنج میزگرد، سه پنل تخصصی و دو کارگاه آموزشی در نظر گرفته شده است که در حوزه‌های مختلف صنعت مس، آلومینیوم، طلا، سرب و روی ارائه خواهند شد.

رحمتی با تأکید بر این‌که در حوزه صنعت مس برنامه‌های ویژه‌ای در این همایش پیش‌بینی شده است، ادامه داد: در روز اول یک سخنرانی کلیدی در حوزه عملکرد و رویکرد شرکت ملی صنایع مس ایران در زمینه‌های تولید، توسعه، آب، انرژی و بومی‌سازی ارائه خواهد شد. در روز دوم نیز سخنرانی‌هایی با موضوعات فرصت‌های موجود در حوزه توسعه و تجارت بین‌المللی و داخلی صنعت مس، مروری بر وضعیت بازار اسید سولفوریک کشور و مروری بر وضعیت پروژه‌های توسعه شرکت مس و فرصت‌های موجود را خواهیم داشت. یکی دیگر از سخنرانی‌های این روز که من شرکت‌کنندگان در این همایش را به حضور در آن تشویق می‌کنم مربوط به استراتژی شرکت مس برای فعال‌سازی معادن کوچک است که موضوعی بسیار تازه و مهم است.

میزگرد تخصصی چالش‌ها و فرصت‌های صنعت مس کشور، پنل تخصصی اکتشاف ذخایر پورفیری و کارگاه آموزشی مهندسی معکوس لانس کوره فلش ازجمله دیگر برنامه‌های این همایش در حوزه صنعت مس است که سخنگوی نخستین همایش و نمایشگاه صنایع غیرآهنی ایران از آن‌ها یاد کرد. 

برنامه اولین همایش صنایع غیرآهنی را از لینک زیر دانلود کنید.

نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :
مس پرس
به نظر شما سایت عصر‌مس‌آنلاین بهتر است بیشتر به چه مطالبی بپردازد؟