کد مطلب : ‌11173
با حمایت شرکت ملی صنایع مس ایران برگزار می‌شود

دومین همایش بین‌المللی و نمایشگاه تخصصی اکتشاف مواد معدنی

عصرمس آنلاین: دومین همایش بین‌المللی و نمایشگاه تخصصی اکتشاف مواد معدنی با حمایت شرکت ملی صنایع مس ایران از 8 الی 10 بهمن‌ماه جاری در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

تلاش برای انتخاب این نمایشگاه به‌عنوان نمایشگاه مرجع اکتشاف مواد معدنی غرب آسیا، ایجاد فضای مناسب سرمایه‌گذاری در حوزه اکتشاف مواد معدنی، انتقال فن‌آوری‌های روز دنیا در زمینه اکتشافات معدنی، ارتقای مدیریت اقتصاد در حوزه اکتشاف و ایجاد فضای تعامل بین فعالین اقتصادی، دولت، تشکل‌ها و دانشگاه‌ها ازجمله اهداف دومین  همایش بین‌المللی و نمایشگاه تخصصی اکتشاف مواد معدنی عنوان شده است. 

وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو)، شرکت ملی صنایع مس ایران، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، سازمان نظام مهندسی معدن ایران و خانه معدن ایران ازجمله برگزارکنندگان اصلی این همایش و نمایشگاه بین‌المللی هستند. 

دومین همایش بین‌المللی و نمایشگاه تخصصی اکتشاف مواد معدنی چند محور دارد که ضرورت بازنگری و به‌روزآوری استراتژی اکتشاف و تسهیل قوانین و دستورالعمل‌های اکتشاف، تجهیزات و ماشین‌آلات، استفاده از تکنولوژی و دانش روز درحمایت از طرح‌های نوآورانه و خلاقانه، توانمندسازی منابع انسانی و سرمایه‌گذاری و روش‌های جذب و تأمین سرمایه ازجمله آن‌هاست.

در حاشیه این همایش و نمایشگاه همچنین کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی برگزار خواهد شد. برگزاری مزایده محدوده‌های اکتشافی و گواهی کشف‌های سازمان‌های مرتبط ازجمله دیگر برنامه‌های جنبی این همایش و نمایشگاه است. 

در این همایش و نمایشگاه دکتر «بابک آل‌طه» کارگاه «تکنیک‌های صحرایی و آزمایشگاهی برداشت آثار کانسارهای مس پورفیری» و دکتر «جمال کیوانیان» کارگاه «نکات کلیدی قبل از تخمین ذخیره» را ارائه خواهند کرد. فهرست کامل کارگاه‌های این همایش را اینجا ببینید. 

در این همایش همچنین پروفسور «ادموند ساید» سخنرانی‌ای با عنوان «استفاده از استاندارد بین‌المللی گزارش‌نویسی مبتنی بر CRIRSCO به منظور تعیین ریسک و عدم قطعیت در ارزیابی کانسارها» خواهد داشت. «برد ویسون» هم درباره «کنترل کیفیت در آنالیزهای ژئوشیمیایی» سخنرانی خواهد کرد. دکتر «نعیم ادیبی» هم دو سخنرانی با عناوین «اکتشاف و توسعه پایدار» و «مدیریت پروژه‌های اکتشافی» ارائه خواهد کرد. فهرست کامل سخنرانی‌ها را در اینجا ببینید.

نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
متن :
 
عضویت در خبرنامه
نام‌ و نام‌خانوادگی:
ایمیل :
مس پرس
به نظر شما سایت عصر‌مس‌آنلاین بهتر است بیشتر به چه مطالبی بپردازد؟