مجله اینترنتی علمی، آموزشی عصرمس
تاریخ روز
جمعه 8 مرداد ماه 1400 ساعت 10:59:43
نوع قلم :‌   اندازه‌ی قلم :‌

برگزاری iMat 2018 با حمایت شرکت ملی صنایع مس ایران

دوشنبه 16 مهر ماه 1397

iMat 2018 که از مهم‌ترین اجتماعات متخصصین متالورژی برای ارائه دستاوردهای علمی، تکنولوژی‌‌‌های نوین و محصولات جدید است طی روزهای 17 و 18 مهرماه در مصلی امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.

مهندسی مواد، متالورژی صنعتی، متالورژی استخراجی، متالورژی فیزیکی و علم مواد، ریخته‌گری و انجماد، مدیریت راهبردی و محیط‌زیست و شبیه‌سازی محورهای اصلی این کنفرانس اعلام شده‌اند.

نمایشگاه iMat 2018 نیز با محورهای مواد، ماشین‌آلات، تجهیزات و ملزومات، فرایندها و خدمات و در زمینه‌های معدن و مواد اولیه، زنجیره فلزات آهنی و غیرآهنی، مواد پیشرفته، محصولات نهایی، پودر فلزات و آلیاژها، سوپرآلیاژها و آلیاژهای دما بالا و... برگزار می‌شود. 

در حاشیه این کنفرانس و نمایشگاه همچنین کارگاه «اصول و کاربرد تصویربرداری با میکروسکوپ EBSD در تحلیل ریزساختار و بافت کریستالی» که توسط «استفان زافرر»، سرپرست تیم تحقیقاتی مؤسسه تحقیقات آهن ماکس پلانک ارائه می‌شود و کارگاه «طراحی سیستم راهگاهی و روش‌های ماهیچه‌گذاری در ریخته‌گری دقیق» که «علی جهان‌افروز»، قائم‌مقام مدیرعامل شرکت ریخته‌گری دقیق پولادیر و «پویان موذنی‌پور»، مدیر طراحی و تکنولوژی شرکت ریخته‌گری دقیق پولادیر ارائه آن را برعهده خواهند داشت، برگزار می‌شود. 

گفتنی است iMat از سال 2007 با همت انجمن مهندسی متالورژی و مواد ایران و انجمن علمی ریخته‌گری ایران با هدف ایجاد زمینه مطلوب جهت ارائه توانایی‌های روزافزون دانشجویان و صنایع مرتبط آغاز به کار کرده است. این کنفرانس و نمایشگاه از سال 2012 در سطح بین‌المللی برگزار می‌شود و تاکنون توانسته است زمینه‌ساز ایجاد محیطی برای ارائه دستاوردهای روز دنیا و به اشتراک گذاشتن دانش و تخصص باشد.

لینک مطلب‌ :: http://asremesonline.ir/news/?Id=11103